Samostatný film zo sveta Star Wars nakrúti aj Josh Trank

Star Wars
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Americký scenárista a režisér Josh Trank je ďalším filmárom, ktorý nakrúti jeden z pripravovaných samostatných filmov zo sveta Star Wars.

Oznámili to predstavitelia spoločnosti Lucasfilm prostredníctvom oficiálnej webstránky známej filmovej série. Pripravované snímky vzniknú nezávisle od príbehu originálnej vesmírnej ságy a detailnejšie priblížia osudy vybraných postáv. Prvý film by sa mal dostať do kín 16. decembra 2016.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Josha do rodiny,“ uviedla v tlačovej správe prezidentka spoločnosti Lucasfilm Kathleen Kennedy. Podľa nej má Josh neuveriteľný talent, veľkú predstavivosť a zmysel pre novátorstvo a to z neho robí perfektného režiséra pre nové filmy zo sveta Star Wars. „Kúzlo vesmíru Star Wars ovplyvnilo celé moje detstvo. Možnosť šíriť ďalej tento zážitok je tým najväčším snom,“ uviedol naopak Josh Trank.

Video: Trailer filmu Star Wars: Epizóda VI – Návrat Jediov

O zámere nakrútiť samostatné filmy zo sveta Star Wars informovali predstavitelia spoločnosti Walt Disney ešte vo februári 2013. Scenár prvej snímky by mal napísať Gary Whitta, režírovať ju bude Gareth Edwards. Nakrúcanie siedmej epizódy originálnej ságy Star Wars sa začalo v réžii J.J. Abrams v apríli, pričom americká premiéra je naplánovaná na 18. decembra 2015.

O scenár filmu, ktorý by sa mal odohrávať 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI – Návrat Jediov (1983), sa postaral Abrams spoločne s Lawrenceom Kasdanom. Tridsaťročný Joshua Benjamin Trank ako režisér debutoval seriálom The Kill Point (2007). Po ňom nasledoval film Kronika (2012). V súčasnosti Trank pripravuje reboot komiksoviek o Fantastickej štvorke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe J.J. AbramsWalt Disney