Samovražedný atentátnik sa odpálil na detskom ihrisku

Terorizmus, utok, krv, samovrazedny, atentat
Foto: SITA/AP

MÓSUL 6. októbra (WEBNOVINY) – Samovražedný útočník namieril v nedeľu svoju dodávku naloženú výbušninami medzi deti na ihrisku základnej školy v severnom Iraku, kde sa odpálil a zabil pritom 14 z nich ako aj riaditeľa školy. Informovali o tom policajné a zdravotnícke zdroje.

Útok sa odohral len pár minút po inej samovražednej akcii na policajnú stanicu v rovnakom, prevažne šiitskom meste Tel Afár, asi 70 kilometrov severozápadne od Mósulu, kde majú svoju základňu sunnitskí islamisti a ďalší povstalci.

Útok na policajnú stanicu si žiadne obete nevyžiadal. K činom sa zatiaľ nik neprihlásil, väčšinou však za takýmito útokmi stoja sunnitskí extrémisti z al-Kájdy, ktorí považujú šiitov za neveriacich.

Najmenej 60 ľudí zomrelo pri dvoch samovražedných útokoch aj v sobotu, pričom jeden z nich bol namierený proti šiitským pútnikom smerujúcim k svätyni v Bagdade. V Mósule navyše neznámi ozbrojenci zastrelili dvoch televíznych reportérov počas natáčania. Len v septembri zahynulo pri násilnostiach v Iraku takmer 900 Iračanov, od začiatku roku si útoky vyžiadali už okolo 6-tisíc mŕtvych.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom