Samovražedný útočník zaútočil na vojakov, zabil osem ľudí

Afganistan
Foto: ilustračné, SITA/AP

KÁBUL 11. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej osem osôb zahynulo počas útoku samovražedného extrémistu na vozidlá s afganskými vojakmi v provincii Helmand v južnom Afganistane.

Útok sa stal pred pobočkou kábulskej banky v hlavnom meste tejto provincii Laškar Gah, kam si vojaci prišli pre svoju výplatu, píše agentúra Reuters. Zranilo sa ďalších približne 15-22 ľudí.

Hovorca irackej armády v provincii Helmand potvrdil troch mŕtvych a sedem zranených vojakov. Informácie o počte mŕtvych a ranených vojakoch a civilistoch, medzi ktorými sú tiež ženy a deti, sa rôznia.

K zodpovednosti za tento incident sa dosiaľ neprihlásila žiadna skupina. Útoky namierené na vládnych vojakov prostredníctvom samovražedných militantov či bômb umiestnených na cestách zväčša v Afganistane realizuje fundamentalistické hnutie Taliban.

Hnutie Taliban za uplynulé dva roky opäť nabralo na sile, pričom podniklo viacero veľkých útokov v Kábule a obsadilo rozsiahle územia v iných častiach Afganistanu. V ostatných mesiacoch prebiehali prudké boje v severnej provincii Kundúz a v provincii Helmand na juhu Afganistanu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom