Aktualizované: Útok v centre Kábulu si vyžiadal desiatky mŕtvych a zranených, atentátnik sa odpálil v sanitke

Útok v Kabule
Samovražedný útok v Kabule si vyžiadal stovku mŕtvych a vyše 150 zranených, Afganistan, 27. január 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizácia: 28. januára, 12:48

KÁBUL 27. januára (WebNoviny.sk) – Počet obetí samovražedného útoku, ktorý v sobotu na poludnie otriasol centrom afganského Kábulu, stúpol na minimálne 103. Informoval o tom minister vnútra Vajs Ahmad Barmak s tým, že ďalších 235 osôb utrpelo zranenia. Medzi mŕtvymi a zranenými sú aj príslušníci polície, dodal.

Incident sa stal neďaleko starej budovy ministerstva vnútra, ktorá sa nachádza blízko kancelárií delegácie Európskej únie a Najvyššej mierovej rady, píše spravodajský portál BBC. K útoku sa prihlásilo militantné hnutie Taliban.

Podľa Nasrata Rahimiho, zástupcu hovorcu ministerstva vnútra, atentátnik použil pri útoku sanitku. Aby sa dostal cez policajné stanovište, tvrdil mužom zákona, že vezie pacienta do neďalekej nemocnice. Na ďalšom stanovišti sa s výbušninami v aute odpálil.

Sobotňajší útok je jedným z najsmrteľnejších v hlavnom meste Afganistanu za uplynulé mesiace. V máji napríklad zahynulo pri útoku v Kábule 150 ľudí. Militanti Talibanu zaútočili v meste aj minulý týždeň, keď v luxusnom hoteli zabili 22 osôb.

Podľa svedkov bola oblasť, kde sa nachádzajú zahraničné veľvyslanectvá a veliteľstvo mestskej polície, v čase výbuchu plná ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom