Samsung predstavil operačný systém Bada 2.0

Bada
Foto: Samsung

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Bada 2.0 je nová verzia pôvodného operačného systému Bada, ktorý bol vyvinutý pre mobilné telefóny Samsung. Obsahuje celý rad vylepšení a poskytuje nové možnosti využívania telefónu vrátane plnohodnotného multitaskingu, Wi-Fi Direct, bezdrôtovej komunikácie na krátku vzdialenosť (NFC) a rozpoznávania hlasu. Vďaka tomu sa v smartfónoch Samsungu sprístupnia nové služby, napríklad mobilné platby, dobíjanie cestovných kupónov na MHD alebo zdieľanie súborov bez pripojenia k internetu.

Bada 2.0 navyše podporuje štandard HTML5, technológiu Flash a prináša veľké zmeny aj pre vývojárov, ktorí môžu novo využívať niekoľko API (Application Programming Interface) zo štandardu WAC 2.0 (Wholesale Applications Community). Zásadným benefitom bude možnosť vkladania reklamy do aplikácií.

Spoločnosť taktiež vylepšila svoj obchod s aplikáciami Samsung Apps, v rámci jeho novej verzie bude v ponuke viac funkcií, vrátane nových možností nákupu, ako je napríklad prenájom alebo predplatné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung