Šancu zahrať si NHL má 20 Slovákov, začínajú kempy

Hossa
Marián Hossa si pripísal vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play-off Západnej konferencie bod za asistenciu. Foto: Archívne foto SITA/AP

NEW YORK 11. septembra (WEBNOVINY) – Celkovo dvadsať slovenských hokejistov sa objaví od stredy v kempoch klubov zámorskej NHL.

Tradičné stálice s jednocestnou zmluvou majú miesto v kádroch isté. O šancu dostať sa do prvého tímu sa pobijú viacerí mladí hráči. Najväčšie zastúpenie bude mať slovenský hokej v kempe Detroitu Red Wings.

Vo väčšine klubov sú v stredu na programe lekárske prehliadky a vo štvrtok sa začne samotná príprava.

Pozvánku do kempu Detroitu dostali Tomáš Jurčo, Tomáš Tatar a Marek Tvrdoň, o šancu v Edmontone sa budú usilovať Martin Gernát a Martin Marinčin.

Trocha nečakane sa popri brankárovi Petrovi Budajovi, ktorý aj v nasledujúcej sezóne vytvorí dvojicu s Careym Priceom, objaví v kempe Montrealu Martin Réway. Postavou nižší útočník zaujal v kempe nováčikov Canadiens a dostal pozvánku aj do hlavného kempu. Réway zatiaľ nemá podpísanú s Montrealom ani zmluvu a bude bojovať aj o ňu.

V podobnej situácii je aj Michal Čajkovský vo Washingtone. Capitals budú talentovaného obrancu skúšať. Uplynulé tri sezóny hral v juniorskej OHL. S dvojcestnými zmluvami vstupujú do kempov ešte Marek Hrivík v New Yorku Rangers, Marek Viedenský v San Jose a Richard Pánik v Tampe Bay.

V úvode novej sezóny 2013/2014 by malo v NHL isto hrať desať slovenských hokejistov. V Bostone bude aj v ďalšom ročníku kapitánom Zdeno Chára, v Chicagu budú obhajovať Stanleyho pohár Michal Handzuš a Marián Hossa, v Columbuse by mal byť pilierom ofenzívy Marián Gáborík, na Floride sa spoliehajú na služby Tomáša Kopeckého. Peter Budaj by mal vstúpiť do sezóny v pozícii brankárskej dvojky Montrealu, Jaroslav Halák ako jednotka v St. Louis. Ľubomír Višňovský patrí medzi najskúsenejších hráčov New Yorku Islanders, Andrej Meszároš by sa mal po definitívnom vyliečení stať jednou z opôr Philadelphie a Andrej Sekera začne novú etapu svojej kariéry v Caroline.

V organizáciách klubov NHL sú aj ďalší Slováci, ktorí však pozvánky do hlavných kempov nedostali.

Zoznam slovenských hokejistov s pozvánkami do kempov klubov NHL (zdroj: nhl.com, klubové weby):

Boston Bruins: Zdeno Chára

Carolina Hurricanes: Andrej Sekera

Columbus Blue Jackets: Marián Gáborík

Chicago Blackhawks: Marián Hossa, Michal Handzuš

Detroit Red Wings: Tomáš Tatar*, Marek Tvrdoň*, Tomáš Jurčo*

Edmonton Oilers: Martin Gernát*, Martin Marinčin*

Florida Panthers: Tomáš Kopecký

Montreal Canadiens: Peter Budaj, Martin Reway**

New York Islanders: Ľubomír Višňovský

New York Rangers: Marek Hrivík*

Philadelphia Flyers: Andrej Meszároš

St. Louis Blues: Jaroslav Halák

San Jose Sharks: Marek Viedenský*

Tampa Bay Lightning: Richard Pánik*

Washington Capitals: Michal Čajkovský**

Pozn.: * – hráč má dvojcestnú zmluvu, ** – hráč je bez zmluvy s klubom NHL

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarek HrivíkMarek TvrdoňMarek ViedenskýMarián GáboríkMarián HossaMartin GernátMartin MarinčinMartin RéwayMichal ČajkovskýMichal HandzušPeter BudajRichard PánikTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára