Sandra Bullock je najdrahšou herečkou Hollywoodu

Bullock
Sandra Bullock Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Napriek problémom v súkromnom živote, neverám a následnému rozvodu s Jessem Jamesom, sa herečke Sandre Bullock minulý rok v kariére darilo. Štyridsaťšesťročná čerstvá držiteľka Oscara za výkon v dráme Zrodenie šampióna (2009), ktorá si taktiež adoptovala chlapčeka, je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou herečkou v Hollywoode. V období medzi júnom 2009 a júnom 2010 podľa odhadov zarobila 56 miliónov amerických dolárov (v prepočte 42,4 milióna eur), a to aj vďaka spomínanej snímke a romantickej komédii Návrh (2009).

O druhé miesto sa delia Reese Witherspoon a Cameron Diaz s odhadovanými príjmami vo výške 32 miliónov dolárov (približne 24,2 milióna eur). Witherspoon minulý rok prepožičala hlas do animákov Monštrá vs. Votrelci a Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space. Na druhú priečku sa dostala tiež vďaka honoráru, ktorý jej vopred zaplatili za ešte nedokončené snímky How Do You Know a Water for Elephants. Oscarová herečka je taktiež tvárou firmy Avon. Cameron Diaz obsadila dvojku vďaka filmom ako Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive či Shrek: Zvonec a koniec. Jennifer Aniston je na štvorke s 27 miliónmi dolárov (približne 20,4 milióna eur). Aj napriek komerčne neveľmi úspešným filmom ako Láska na druhý pohľad (2009) je stále žiadanou predstaviteľkou postáv v romantických komédiách, k jej aktuálnym projektom patria napríklad The Switch či Just Go With It. Aniston okrem toho stále zarába na seriáli Priatelia (1994-2004) a momentálne tiež na vlastnej línii parfumov. Prvú päťku uzatvára Sarah Jessica Parker, hviezda seriálu a filmov Sex v meste (1998-2004, 2008 a 2010), s odhadovanými príjmami vo výške 25 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 18,9 milióna eur). Okrem spomínaného seriálu a snímok zarába aj vďaka parfumom. Minuloročná jednotka v rebríčku, Angelina Jolie, klesla na šieste miesto, o ktoré sa delí s Juliou Roberts. Najmladšou v desiatke najlepšie zarábajúcich herečiek v Hollywoode je 20-ročná Kristen Stewart, s dvanástimi miliónmi dolárov (v prepočte asi 9,1 miliónmi eur) na desiatke.

Redakcia magazínu Forbes vypracovala rebríček na základe rozhovorov s agentmi, manažérmi, producentmi a právnikmi. Okrem zárobkov na filmoch, pričom rátala honorár zaplatený ešte pred výrobou filmu a príjmy po jeho uvedení, zobrala do úvahy aj financie plynúce z rôznych produktov a reklám.

Rebríček najlepšie platených herečiek v Hollywoode, ako ho zverejnila webová stránka www.forbes.com:

1. Sandra Bullock – 56 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 42,4 milióna eur)

2. Reese Witherspoon – 32 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 24,2 milióna eur)

2. Cameron Diaz – 32 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 24,2 milióna eur)

4. Jennifer Aniston – 27 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 20,4 milióna eur)

5. Sarah Jessica Parker – 25 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 18,9 milióna eur)

6. Julia Roberts – 20 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 15,1 milióna eur)

6. Angelina Jolie – 20 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 15,1 milióna eur)

8. Drew Barrymore – 15 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 11,3 milióna eur)

9. Meryl Streep – 13 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 9,8 milióna eur)

10. Kristen Stewart – 12 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 9,1 milióna eur)

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieCameron DiazDrew BarrymoreJennifer AnistonJulia RobertsKristen StewartMeryl StreepReese WitherspoonSandra BullockSarah Jessica Parker