Santusová nepriamo vyzvala Mikulca, aby na detektor lži išli aj Hamran, Scholtz a vyšetrovatelia NAKA

Roman Mikulec
Minister vnútra Roman Mikulec. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Diana Santusová nepriamo vyzvala ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby vyšetrenia na detektore lži absolvovali dočasný riaditeľ policajnej inšpekcie Peter Scholtz, policajný prezident Štefan Hamran a tiež štyria obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry.

Absolvovala ešte jedno vyšetrenie

Uvádza to portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Santusová na žiadosť nadriadeného z policajnej inšpekcie absolvovala test na pôde Národného bezpečnostného úradu.

„Vzhľadom na doposiaľ opakovane zverejňovanú účelovú diskreditáciu mojej osoby zo strany čelných predstaviteľov Policajného zboru a Ministerstva vnútra SR bolo vykonanie uvedeného vyšetrenia nezávislou štátnou inštitúciou v záujme objektivity priam nevyhnutné, čo podaním žiadosti o jeho vykonanie na Národný bezpečnostný úrad očividne potvrdilo aj aktuálne vedenie Úradu inšpekčnej služby. Z rovnakého dôvodu som sa navyše rozhodla absolvovať uvedené vyšetrenie aj nezávislým a certifikovaným polygrafológom,“ uviedla Santusová.

Nepriama výzva od Santusovej

Zároveň poukázala na „množstvo verejne dostupných komentárov a hodnotení tak ako laickej, tak aj odbornej verejnosti, ktorá poukazuje na potrebu rovnakého zaobchádzania v právnom štáte“.

Tie podľa Santusovej vyzývajú na absolvovanie vyšetrenia na detektore lži aj aktuálne dočasne povereného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby, dezignovaného prezidenta Policajného zboru a stále obvinených vyšetrovateľov Policajného zboru služobne zaradených na NAKA.

Minister vnútra v tejto súvislosti reagoval, že „podľa rovného metra samozrejme sa dejú veci“. „Ale ja si nemyslím, že pani Santusová je v pozícii, aby vyzývala kohokoľvek,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diana SantusováPeter ScholtzRoman MikulecŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraNBÚ Národný bezpečnostný úradPolicajný zbor SRÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR