Sapara a Čech sa dohodli na ukončení zmluvy s Trabzonsporom

Marek sapara
Foto: turkish-football.com

TRABZON 30. júla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový stredopoliar Marek Sapara nebude pokračovať v tureckom klube Trabzonspor.

Od stredy 31-ročný tvorca hry sa dohodol s deviatym tímom uplynulej sezóny najvyššej tureckej súťaže na ukončení spolupráce.

Ešte to nie je oficiálne, ale sme ústne dohodnutí. Čakám na právne kroky, včera som posielal potrebné dokumenty. Keďže som doma na Slovensku, tak to trochu dlhšie trvá,“ prezradil Sapara pre agentúru SITA.

Bývalý futbalista Gaziantepsporu, Ankaragücü či Rosenborgu Trondheim zatiaľ ešte nevie, ako sa bude vyvíjať jeho kariéra.

Rodák z Ďurďošíka si v záverečný júnový deň zranil koleno a nemôže hrať pol roka. „Počkám, kým sa doliečim. Rozhodol som sa zotaviť tu na Slovensku, pretože v Trabzone nie je taká starostlivosť, čo sa týka toho kolena. V januári budem rozmýšľať, čo ďalej,“ dodal 38-násobný slovenský reprezentant.

Sapara prišiel do Trabzonsporu v roku 2011 z konkurenčného Ankaragücü, odohral 42 duelov vo všetkých súťažiach a strelil štyri góly. Na Slovensku pôsobil v Ružomberku a Košiciach.

Odchádza aj Marek Čech

Bez názvu
Foto: SITA/Peter Maďar Foto: SITA/Peter Maďar

Slovenský futbalový reprezentant Marek Čech sa takisto dohodol na predčasnom ukončení spolupráce s tureckým Trabzonsporom.

Tridsaťročný ľavý obranca či stredopoliar vzájomnou dohodou dospel k rozviazaniu zmluvy, ktorá mala vypršať až po skončení nadchádzajúcej sezóny.

Po starostlivom zvážení som sa rozhodol ukončiť svoju zmluvu v Trabzonspore, pretože pre mňa bol vždy na prvom mieste futbal. V našom kádri bolo príliš veľa zahraničných hráčov a Turecká futbalová federácia z roka na rok sprísňuje kritéria o počte cudzincov na ihrisku. Preto som nechcel riskovať, že ďalšiu sezónu nebudem hrávať pravidelne. Do konca prestupového obdobia je ešte dostatok času, aby som si našiel nový klub,“ ozrejmil situáciu okolo svojho odchodu trebišovský rodák na webe www.cechfootballagent.com.

SkySports predznamenal návrat na Britské ostrovy

Chcel by som sa aj touto cestou poďakovať vedeniu Trabzonsporu za rýchle a korektné rokovanie a najlepším fanúšikom v celom Turecku za dvojročnú podporu a fantastické i fanatické povzbudzovanie. Vždy sa rád do Trabzonu vrátim,“ dodal bývalý hráč Sparty Praha, FC Porto či West Bromwichu Albion Marek Čech, ktorý si chce nájsť nové pôsobisko.

SkySports už predznamenal jeho návrat na Britské ostrovy, podľa informácií agentúry SITA sú však v hre aj iné európske krajiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek ČechMarek Sapara
Firmy a inštitúcie Trabzonspor