Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dsc_8626.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SARIO

SARIO: Obchodné kontakty na dosah – Slovenská kooperačná burza Bratislava 2018

BRATISLAVA 8. novembra 2018 (WBN/PR) – Takmer dvesto slovenských a zahraničných firiem pripravených rokovať o nových obchodných kontraktoch v jeden deň a na jednom mieste, odborný program zameraný na inovácie, robotizáciu, automatizáciu a elektromobilitu obohatený o jedinečné exponáty inovatívnych slovenských firiem – Slovenská kooperačná burza Bratislava 2018.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) organizuje pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR 13. novembra 2018 Slovenskú kooperačnú burzu Bratislava 2018 (SKB), na ktorej dostane príležitosť nájsť si svojich nových obchodných partnerov viac ako 170 firiem zo Slovenska a 19stich krajín sveta.

21167319_1412040718850471_4445793713228244649_o.jpg
Foto: SARIO

Slovenská kooperačná burza Bratislava 2018 bola zaradená do oficiálneho programu Predsedníctva Slovenskej republiky vo Vyšehradskej skupine V4 a tento rok v línií nášho predsedníctva sa odborný program zameriava na nové vývojové trendy v inováciách, automatizácii a robotizácii so zameraním na región V4. Odborníci z praxe,  zástupcovia odborných inštitúcií a štátu budú diskutovať o strategickom smerovaní priemyslu krajín V4, jeho konkurencieschopnosti vo vzťahu k inováciám (Podľa najnovších údajov Medzinárodnej federácie pre robotiku Slovensko je za rok 2017 s počtom 151 robotov na 10 000 pracovníkov lídrom pokiaľ ide o využívanie robotizácie v rámci strednej a východnej Európy) ako aj o nových konceptoch mobility a Smart City.

Celodenné bilaterálne rokovania účastníkom podujatia spestria unikátne partnerské exponáty: k téme inovácií a robotiky bude možné sledovať v akcií jedinečné bin pickingové riešenie inovatívnej slovenskej firmy, ktorá vyvíja najpokročilejšie 3D vision systémy a jej produktové portfólio zahŕňa kameru s najvyšším rozlíšením a presnosťou spomedzi existujúcimi 3D kamerami na globálnom trhu ako i medzinárodne ocenené 3D skenery a autonómne mobilné roboty. Pozornosť návštevníkov iste zaujme smart kaviareň s interaktívnou hrou na investora, riešenia osvetlenia z optických vlákien a LED technológie, alebo 3D tlačiareň s tlačovým objemom 1m3, ktorá patrí k najväčším 3D tlačiarňam na svete a používa špeciálny karbónový materiál a unikátne 3D tlačiarenské rameno na stavbu reálnych budov technológiou 3D tlače používajúce betón na mieru. Popri tom podnikatelia budú mať možnosť získať informácie z oblasti podpory zahraničného obchodu, štátnej pomoci, financovania exportu, účasti na veľtrhoch a výstavách ako aj individuálne konzultácie na tému superodpočtu nákladov na výskum.

21125688_1412043902183486_7432509182611609918_o.jpg
Foto: SARIO

„Vďaka Slovenskej kooperačnej burze, ktorá už 12 rokov prepája potenciál slovenských firiem so zahraničnými trhmi, objavili mnohé zahraničné spoločnosti možnosti Slovenska pre obchodnú spoluprácu alebo investície s pridanou hodnotou. SARIO systematicky pomáha slovenským firmám etablovať sa v silnej zahraničnej konkurencii poskytovaním kvalitných služieb spolu s organizovaním tohto nášho každoročne najväčšieho networkingového podujatia,“uviedol generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Formát podujatí Slovenská kooperačná burza patrí už 12 rokov k najväčším medzinárodným business-to-business (B2B) podujatiam na Slovensku. Slovenská kooperačná burza Bratislava 2018 privíta viac ako 170 firiem, pričom tento rok je pomer slovenských a zahraničných firiem vzácne vyrovnaný – 85 slovenských firiem a 83 spoločností z 19 krajín sveta (zastúpené sú napríklad firmy z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Vietnamu, Iránu, Izraelu alebo Ruska).

21272937_1412043908850152_4068036651857902880_o.jpg
Foto: SARIO

Slovenská kooperačná burza Bratislava 2018 poskytne slovenským firmám jedinečnú príležitosť v rámci jedného dňa rokovať s niekoľkými desiatkami perspektívnych obchodných partnerov, nadviazať nové obchodné kontakty ako i priestor pre výmenu skúseností a networking s predstaviteľmi štátu, odborných inštitúcií a  zahraničných firiem, z ktorých mnohé budú na Slovensku vôbec po prvýkrát.

Odporúčané články

Investičné projekty s agentúrou SARIO vytvoria tisícky pracovných miest, vraví minister Žiga Nové príležitosti obchodnej spolupráce pre slovenské firmy

Neprehliadnite

Dvojakej kvalite produktov odzvonilo, tvrdí ministerka Matečná a výrobcom adresovala výzvu Foto: Farmári stanujú pred budovou Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pripájajú sa ďalší Katedrálu Notre Dame, ktorú vážne poškodil požiar, zahalia do ochranných plachiet Nezamestnanosť na Slovensku sa znížila, ale očakávania ministra Richtera sa nenaplnili Pohraničná militantná skupina podľa FBI plánovala vraždu Obamu, Sorosa či Clintonovej Foto: Gemerský expres bude premávať po tratiach, po ktorých už osobné vlaky nejazdia Slovenské domácnosti dobiehajú v rebríčku nemecké a rakúske, ale nie výškou príjmu Z komika bude ukrajinský prezident. Kto je Volodymyr Zelenskyj?

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.