SaS brala ohľad len na seba, rozhorčoval sa Béla Bugár

Bugár
Béla Bugár Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Strana Most-Híd bol podľa predsedu strany Bélu Bugára členom ťažko fungujúcej pravicovej koalície.

„Napriek mnohým ťažkostiam a krátkemu času musím povedať, ani naša vláda, ani naša strana sa nemá za čo hanbiť,“ povedal v piatok Bugár na začiatku VI. snemu strany Most-Híd.

Výsledky vládnutia podľa neho vypovedajú o tom, že vláda bola na dobrej ceste, začala správnu vec, ale, žiaľ, jednému z koaličných partnerov to nestačilo.

„Brali ohľad len na vlastné názory a spôsobili pád vlády. Nehovoril som s nimi o tom, ale odvážim sa povedať, že kolegovia zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) si

Ak prejde Matovič do NR,nevznikne pravicová vláda

Ak sa dostane do parlamentu strana Igora Matoviča, je podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára veľká pravdepodobnosť, že nevznikne po marcových parlamentných voľbách pravicová vláda. „Skúsenosti boli veľmi ťažké, ak 74 poslancov súhlasilo, štyria často povedali nie. Ten, čo nevie, čo je rozumný kompromis, nemôže byť vo vláde,“ vyhlásil dnes na tlačovej besede v súvislosti s dnes zverejneným prieskumom verejnej mienky Bugár.

Zároveň upozornil, že po voľbách bude treba prijať rozhodnutia, ktoré čaká od nás Brusel. „Ak sa nezmení postoj SaS k európskym témam, ich koaličný potenciál sa rovná nule,“ zdôraznil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-Híd