SaS bude informovať NATO o VSS a eštebáckych metódach

Richard sulík
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) –

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce informovať generálneho tajomníka NATO Andersa Fogh Rasmussena o vyšetrovaní tunelovania Vojenskej spravodajskej služby a výsluchu novinárky, ktorá sa kauzou zaoberá.

Ako povedal v stredu novinárom predseda SaS Richard Sulík, ide o bezprecedentné zastrašovanie štátnou mocou nielen novinárov, ale aj svedkov. „Ukazuje sa, že namiesto dôsledného vyšetrenia tunelovania Vojenskej spravodajskej služby sa používajú eštebácke metódy, proti ktorým protestujeme. Je nezáujem vyšetrovať kauzu zákonným spôsobom. Štátna moc sa vymyká spod demokratickej kontroly. Preto budeme o tejto situácii informovať generálneho tajomníka NATO Rasmusena, pretože ide o vojenské spravodajstvo a dôveryhodnosť Slovenska ako člena NATO,“ vyhlásil Sulík.

Sulík tak reagoval na medializované informácie o redaktorke Hospodárskych novín Martine Ruttkayovej Tvardzíkovej, ktorá išla minulý týždeň na policajné prezídium odovzdať časť tajných materiálov, týkajúcich sa tunelovania Vojenského spravodajstva, ktoré dostala. Podľa denníka Sme namiesto formálneho úkonu, ktorý by mal trvať pár minút, ju vraj čakal prísny výsluch, počas ktorého na ňu policajti tlačili, aby im vyzradila, kto jej materiál dal.

Roman Mikulec je bývalý riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby. Cez víkend mu polícia prehľadala auto, v ktorom údajne našla utajované dokumenty, a na dva dni ho zadržala.Teraz je obvinený z ohrozenia utajovanej skutočnosti.

Autor: Richard Kramarik

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaVSS Vojenská spravodajská služba