SaS chce Zvolenskú odvolať pre šaškáreň s nemocnicami

Zvolenska
Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Zvolenská počas TB po rokovaní s LOZ na MZ SR. Bratislava, 27. marec 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Dôvodov na odvolanie ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej je podľa predsedu SaS Richarda Sulíka mnoho. Ako povedal na štvrtkovej tlačovej besede, Zvolenská nezvláda riadenie ministerstva.

„Nezvládla zvyšovanie platov sestier, čo sa skončilo štrajkom, alebo šafárenie za niekoľko desiatok miliónov eur v bratislavskej nemocnici. V nitrianskej nemocnici boli zas potrestaní sťažovatelia na to, že nie sú pokryté nočné služby. Šaškáreň okolo zlučovania poisťovní. Kauza vrtuľníky je len poslednou kvapkou,“ vyhlásil Sulík s tým, že kauza vrtuľníky je ukážkový príklad nepružnosti ministerských úradníkov.

Generálna manažérka SaS Jana Kiššová uviedla, že ministerstvo zdravotníctva mohlo zabezpečiť plynulú prevádzku vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Mohlo totiž vypísať výberové konanie s prihliadnutím na všetky lehoty tak, aby nebol výpadok v dvoch krajoch. „Ak to neurobili, mohli urýchliť posudzovanie žiadostí. Všetky boli doručené do 3. júla, ale prvé zasadnutie výberovej komisie bolo až 27. júla, teda viac ako 20 dní sa nekonalo,“ uviedla.

Video: Dôvodov na odvolanie Zvolenskej je mnoho

Ministerstvo mohlo podľa nej tiež rozhodnúť o víťazovi konania, keď malo všetky vyžiadané doklady. To bolo 9. septembra, výberová komisia však nerozhodla. „K akcieschopnosti ich zrejme doviedla až nehoda z 13. septembra. Pretože komisia vydala licencie až potom,“ povedala.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská bude v štvrtok v parlamente čeliť odvolávaniu. Vysloviť nedôveru Zvolenskej navrhli minulý piatok opozičné strany SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, pod návrh sa podpísalo 40 zákonodarcov. Opozícia chce ministerku odvolávať pre tender na licencie pre záchranárske vrtuľníky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KiššováZuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita