SaS hodnotí SNP ako schopnosť Slovákov postaviť sa na správnu stranu v zložitej historickej situácii

Richard Sulík, Ľubomír Galko
Šéf liberálov Richard Sulík (vpravo) a podpredseda SaS Ľubomír Galko. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 29. augusta (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita považuje odkaz Slovenského národného povstania (SNP) za stále aktuálny, pričom predstavuje varovanie pred politikmi, ktorí vedú národy do katastrof.

„Strana SaS hodnotí Slovenské národné povstanie ako schopnosť Slovákov postaviť sa na správnu stranu v zložitej historickej situácii. Významná časť občanov pochopila, že ľudácky režim pod vedením prezidenta Jozefa Tisa nemá perspektívu a kolaborácia s nacistickým Nemeckom je zločinom. Tých, ktorí sa chopili zbraní s čestnými úmyslami a ktorí nasadzovali svoje životy za slobodu musíme mať navždy v úcte. Ich odkaz je stále aktuálny. Varujú nás pred politikmi, ktorí miesto demokracie a slobody ponúkajú občanom v peknom obale totalitu a ktorí úmyselne či z neznalosti vedú národy do katastrof,“ uvádza sa v stanovisku strany SaS, pod ktoré sa podpísali predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia Jana Kiššová a Ľubomír Galko.

„Slovensko sa v roku 1989 zbavilo niekoľkých dekád neslobody a aj preto si dnes Slovenské národné povstanie už nemusíme pripomínať ako večnú slávu komunistov, ale ako pomník národnej vzbury proti útlaku a pripojenie sa k tým, ktorí bojovali s nacistickým Nemeckom po celom svete,“ doplnili liberáli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KiššováĽubomír GalkoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita