SaS je proti zatvoreniu obchodov cez sviatky

SAS
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) – SaS je výrazne proti zatvoreniu obchodov počas všetkých štátnych sviatkov. „Obmedzuje to slobodu ľudí, tých, ktorí si chcú ísť niečo vo sviatok kúpiť a obmedzuje to tých, ktorí chcú vo sviatok pracovať, pretože za to dostanú sto percent príplatok. Ak by to KDH presadilo so Smerom, tak to budeme vnímať ako jasné porušenie Koaličnej dohody,“ vyhlásil Sulík dnes na tlačovej besede.

Parlamentný výbor pre sociálne veci schválil v stredu pozmeňujúci návrh k vládnej novele Zákonníka práce, podľa ktorého by boli obchody zatvorené počas všetkých sviatkov.

Návrh predložila poslankyňa Viera Tomanová (Smer-SD) spoločne s predsedom výboru Júliusom Brockom (KDH). Zákaz práce v maloobchode, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na 1. január, Veľkonočnú nedeľu, 24. december po 12:00 a 25. december, by sa tak podľa exministerky práce rozšíril na 14 sviatočných dní. „Snažíme sa pomôcť predovšetkým ženám, ktoré pracujú v maloobchode,“ uviedla Tomanová. S návrhom, aby sa obchody zatvorili počas všetkých sviatkov, má problém aj minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál. „Tento návrh podporovať nebudem,“ upozornil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef MihálViera Tomanová
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita