SaS po rozhodnutí Kisku nekandidovať za prezidenta adresovala výzvu opozičným silám

Sloboda a Solidarita (SaS): Desiaty kongres strany
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita chápe dôvody, pre ktoré sa Andrej Kiska rozhodol nekandidovať v nasledujúcich prezidentských voľbách.

„Oceňujeme, že svoje neľahké rozhodnutie oznámil hneď, ako k nemu definitívne dospel. Pre stranu SaS je teraz podstatné, aby sa na budúci rok nezopakovala situácia z roku 2004, keď do druhého kola postúpili Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič – symboly krajne skompromitovaného HZDS – a demokratická verejnosť zostala z takéhoto ničotného výberu frustrovaná,“ uvádza SaS vo svojom stanovisku, pod ktoré sa podpísali predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia SaS Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Čo hovoríte na rozhodnutie Andreja Kisku opätovne nekandidovať za prezidenta?

SaS preto považuje za kľúčové, aby dnešné opozičné sily, ideálne spoločne, ponúkli občanom Slovenska jedného nestraníckeho kandidáta, ktorý svojím životným príbehom dokazuje svoju bezúhonnosť, zmysel pre spravodlivosť a bude dôstojne reprezentovať Slovensko doma i v zahraničí. Strana SaS rokovanie na túto tému začne s opozičnými stranami v najbližších dňoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaIvan GašparovičJana KiššováĽubomír GalkoRichard SulíkVladimír Mečiar
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita