Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Richard Sulík sa vzdá funkcie predsedu SaS
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík počas brífingu k vnútrostraníckej situácii. Bratislava, 16. máj 2016. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
17. februára 2017 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

SaS podala pre vysoké ceny energií ďalšie trestné oznámenie

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová, Karol Galek a Jozef Rajtár podali v piatok na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu podnecovania a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa v kauze vysokých cien energií. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Poslanci upozornili na to, že od prvého januára tohto roka nadobudla platnosť vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových odvetví zo septembra minulého roka, čím začali platiť nové ceny energií pre podnikateľov a domácnosti. “To znamená, že odberateľ, ktorý od 1. januára 2017 spotreboval akékoľvek množstvo energie na základe platnej a účinnej zmluvy s dodávateľom, je povinný uhradiť túto spotrebu za právoplatnú cenu,” skonštatovali.

Podľa nich však predseda vlády SR Robert Fico 23. januára na svojom verejnom facebookovom profile informoval, že vysoké faktúry za plyn, ktoré boli odoslané v januári ľudom na strednom Slovensku, neplatia. Ľuďom odporučil, aby faktúry roztrhali a čakali na nové faktúry s rovnakými cenami ako v minulom roku.

“Podľa Trestného zákona, kto verejne podnecuje na trestný čin, alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom alebo na jeho základe, alebo na závažné porušovanie verejného poriadku, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,” skonštatovali poslanci. Poslanci sa tiež domnievajú, že mohlo ísť o prekročenie právomoci verejného činiteľa. “O prekročenie právomoci sa jedná, ak sa vykoná činnosť patriaca do právomoci iného verejného činiteľa alebo orgánu,” uviedli v podaní poslanci.

Liberáli preto žiadajú, aby orgány činné v trestnom konaní začali v tejto veci konať a vyšetrili, či konaním určitých osôb mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov. “Rovnako žiadame, aby boli zo strany orgánov činných v trestnom konaní vykonané všetky obvyklé úkony a postupy v záujme zabezpečenia nevyhnutných dôkazov pre trestné konanie, ako aj v záujme objasnenia skutkových okolností potrebných na vydanie uznesenia o začatí trestného stíhania,” uzavreli Kiššová, Galek a Rajtár.

Odporúčané články

Problémy s cenami energií ešte len prídu, myslí si Galek SaS: Holjenčík si vytvoril biznismodel, jeho obeť nestačí

Témy

Diskusia

Oligarchovia Oligarchovia verejnoprávna televízia a slovenská polícia ! Polícia môže zrušiť parlamentné voľby parlamente sú podvodníci zlodeji všetko im dokážu! ciž s jarabkom Boľševícke ofce majú na rozmýšlanie svoj predvoj , momentálne ÚV KSSmer, na čele s plk. birm. Hranolom v.z., plk. Magyaričom v.z., plk. Jahniatkom v ruchu vlka, kapralom Pelegrinom, a podobnou bandou , zgrupujucu sa pod vedenim Calveru&Compaňeros, za potlesku funclubu... tendre Fico si to predstavuje tak s kumpanmi tak že budeme bez benzínu bez plynu bez elektriky bez liekov bez potravin a on bude kradnúť do českej republiky čo može českým fiktívnym eurom za ktorý sa nič nedá kúpiť lebo žiadne... Situácia naSlovensku po voľbách prekročila hranice slušnosti, práva a demokracie.Strana MOST, ktorá ziskala vo voľbách 6 % Slovákom rozkazuje a obsadzuje všetky lukratívne posty v našom Slovenskom štáte.Slušní ľudia by mali stále sa vyjadrovať NEBÁŤ SA A NEKRADNÚŤ. Brániť seba samých a... RUMUNI VEDIA BOJOVAŤ ZA SVOJE PRÁVA......Sociálni demokrati , ktorí v decembri vyhrali v Rumunsku voľby, už od začiatku januára signalizovali, že sa chystajú zmeniť Trestný zákon. A to v prospech svojich ľudí. Možno práve preto sa občania dokázali veľmi rýchlo zmobilizovať, keď vláda...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...