SaS rozšírila trestné oznámenie pre údajné kupovanie hlasov

V Jarovniciach volili aj poslanci Nicholsonová a Poliačik
Poslanci NR SR za SaS Martin Poliačik a Lucia Nicholsonová ako členovia okrskovej volebnej komisie v Jarovniciach. Jarovnice, 15. marec 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Strana SaS v sobotu rozšírila trestné oznámenie z piatka (28. marca) vo veci podozrenia z kupovania hlasov Rómov na východe Slovenska.

„Včera večer som dostala informáciu od jedného z rómskych lídrov. Potvrdil, že hlasy Rómov sa kupujú vo veľkom. Zvlášť ma upozornil na Kecerovce, Luník, Rankovce a obce v okrese Rožňava,“ povedala poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová. Agentúre SITA informáciu poslala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Všetko o prezidentských voľbách nájdete —>> TU.

V piatok strana SaS podala trestné oznámenie vo veci kupovania hlasov na Generálnu prokuratúru a Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. „Vo štvrtok v Gelnici nás počas rozdávania brožúr v rámci eurokampane oslovili traja Rómovia s ponukou, že za tri eurá vedia na eurovoľby zohnať veľa rómskych hlasov z osady. Keď sme sa ich pýtali na prezidentské voľby, povedali, že Rómom už bolo sľúbených päť až sedem eur za hlasy pre Roberta Fica,“ uviedla poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová.

Informácie o možnom kupovaní hlasov strana SaS dostala od dôveryhodného zdroja aj v prípade Prešovského kraja, kde už mali byť objednané autobusy na zváženie Rómov do volebných miestností. „Viem, že dokazovať kupovanie hlasov nie je jednoduché, ale verím, že polícia posilní aspoň v hliadky na kritických miestach. Možno už len tým mnohých odradí od takéhoto nečestného konania,“ povedala poslankyňa Nicholsonová, ktorá je členkou okrskovej volebnej komisie v Jarovniciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína SvrčekováLucia Nicholsonová