SaS sa obula do strán, rezignovali na počúvanie občana

Klus sas
Nový člen strany SaS, politológ a prorektor UCM v Trnave Martin Klus, počas TB strany na tému: Strana SaS predstavuje ďalšiu posilu. Bratislava, 4. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Politické strany na Slovensku podľa experta SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martina Klusa rezignovali s výnimkou predvolebného obdobia na svoju základnú úlohu, získavať podnety od občanov a formulovať na ich základe program.

Ako povedal Klus pre agentúru SITA, obzvlášť to platí o zahraničnej politike, a to napriek tomu, že sa stretáva s veľkým záujmom spoločnosti na Slovensku a nezriedka ju i značne polarizuje. Strana SaS sa preto už začiatkom tohto roka rozhodla založiť tradíciu podujatí pod názvom „Rozhovory o zahraničnej politike“ s ambíciou predstaviť laickej i odbornej verejnosti pohľady odborníkov a politikov na rôzne témy z tejto oblasti. Prvé z tejto série podujatí sa konalo v januári v Bratislave. Hlavným moderátorom a organizátorom podujatí je práve Klus.

Ambíciou SaS je podľa Klusa priniesť tieto diskusie k čo možno najširšiemu okruhu divákov, preto ďalšie podujatie zo série pokračovalo vo februári v Žiline a v marci v Košiciach. SaS však chce ísť ešte ďalej a na 23. apríla pripravuje štvrté podujatie, ale mimo Slovenska.

Najmä o česko-slovenských vzťahoch v minulosti, súčasnosti a budúcnosti, ale aj o spoločných zahranično-politických aktivitách sa rozhodla ísť diskutovať do Moravskej zemskej knižnice v Brne. Hosťami budú nielen politici, ale aj akademici. „Veríme, že sa do diskusie aktívne zapojí okrem domácich, aj niekoľkotisícová menšina Slovákov, najmä študentov a mladých ľudí, ktorých česko-slovenské životné príbehy a skúsenosti budú určite zaujímavou súčasťou podujatia,“ konštatoval Klus.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Klus
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita