SaS v súvislosti s podaním obžaloby na Bašternáka chváli médiá aj prácu poslanca Rajtára

Sloboda a Solidarita
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) – Podozrenia opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), že Ladislav B. vylákal na základe podvodu od štátu neoprávnené vratky DPH, sa podľa predstaviteľov strany potvrdili.

Reagujú tak na informácie, ktoré priniesol portál Aktuality.sk, že prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na podnikateľa Ladislava B.

„Chceme upozorniť, že nebyť iniciatívy médií, spoločenského tlaku a v neposlednom rade investigatívnej práce poslanca SaS Jozefa Rajtára, Ladislav B. by si mohol tieto milióny bezstarostne užívať. Zároveň tvrdíme, že k tomuto podvodu došlo s vysokou pravdepodobnosťou na základe súčinnosti viacerých osôb, a to vo finančnej správe i v polícii, a preto by tento skutok mal byť posudzovaný ako konanie organizovanej zločineckej skupiny,“ uvádza SaS v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

Liberáli očakávajú, že prokuratúra, ktorá nakoniec začala reálne konať, vo svojom vyšetrovaní zohľadní aj tento aspekt. „Zotrvávanie Roberta Fica (Smer-SD) v byte Ladislava B. sa tak presúva do ďalšej fázy trápnosti tohto skrachovaného politika,“ uzatvárajú liberáli v stanovisku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RajtárKatarína SvrčekováLadislav B.Ladislav BašternákMarián Kočner
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita