Šatan a Ramsay museli pred Švajčiarskym pohárom meniť nomináciu, vypadli Hrivík či Paulovič

Craig Ramsay, Miroslav Šatan
Zľava: Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Na blížiacom sa hokejovom turnaji o Švajčiarsky pohár v Luzerne (13.- 14. 12.) nebude reprezentovať Slovensko štvorica Adam Drgoň, Vojtech Zeleňák, Marek Hrivík a Matej Paulovič, ktorá figurovala v pôvodnej nominácii.

Z hry ich vyradili zranenia. Namiesto nich generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Cajg Ramsay povolali obrancov Dominika Graňáka a Patrika Kocha a tiež útočníkov Mareka Hecla s Andrejom Šťastným.

Tím potrebuje skúsených hráčov

Je škoda, že druhýkrát sa tesne pred zrazom zranili Hrivík a Paulovič. Chceli sme ich konečne vidieť. Verím, že sa čo najskôr uzdravia a ich čas ešte príde,“ uviedol Miroslav Šatan.

Najskúsenejším členom a lídrom kabíny je 35-ročný bek Graňák, ktorý v pôvodnom menoslove absentoval. Na konte má už 190 reprezentačných štartov. „Vypadli nám dvaja obrancovia, jeden starší a jeden mladší. Preto sme to chceli aj nahradiť tak, aby skladba mužstva zostala nezmenená. Kabína potrebuje aj lídra. Chceme, aby v tíme boli aj skúsení hráči, aby sa mladí mali od koho učiť a aby to bolo vyvážené,“ dodal generálny manažér tímu SR.

Počítal som s tým, že budem trénovať v klube, keďže som bol medzi náhradníkmi. Po zápase mi volal Miro Šatan, prezradil mi, že sa zranil Adam Drgoň sa spýtal sa, či som ochotný prísť reprezentovať. Zdravotne som v poriadku, takže som o tom veľa nerozmýšľal. Trénera poznám dosť dobre, aj celú atmosféru a nastavenie družstva. O to to pre mňa bude jednoduchšie,“ povedal rodák z českého Havířova Graňák.

Mimoriadne skúsený obranca priznal, že sám netušil, koho stretne v šatni. „S väčšinou chalanov som sa už niekedy stretol, ale je pravda, že s niektorými som sa nepoznal. Tým, že som bol nominovaný z pozície náhradníka, tak som ani nevedel, kto v nej vlastne je. Iba som vedel, že máme zraz v Bratislave, ale iné informácie som nemal, takže až v šatni som zisťoval, kto vlastne prišiel,“ vyhlásil hráč českého Mountfieldu Hradec Králové.

Problematický post centra

Medzi opory národného tímu Slovenska by mal na turnaji s presným názvom Lucerne Cup patriť Libor Hudáček, ktorý za reprezentáciu odohral 90 duelov. Vicemajster sveta za rok 2012 by mohol vyplniť problematický post centra, hoci môže hrať aj na krídle.

V úvode sezóny hral stredného útočníka. Tréner aktuálne nejakých centrov hľadá. Vypadol nám Hrivík, namiesto neho sme zobrali Andreja Šťastného. Tieto turnaje nám slúžia na to, aby sme našli hráčov, ktorí najlepšie zapadajú do nášho systému. Hráči si majstrovstvá sveta musia vybojovať výkonmi,“ prezradil Šatan.

Cítim sa byť stále mladý, ale roky pribúdajú. Brat mi napísal, že som tak skúsený, že by som mal byť kapitán. To ešte nevedel, že v tíme bude aj Dominik Graňák. Každopádne, zdá sa, že už som starý, nič sa s tým nedá robiť. Čakajú nás ťažké zápasy, ale každý z nášho tímu je ´nabudený´. Ideme bojovať a uvidíme, čo z toho vznikne,“ zamyslel sa 28-ročný L. Hudáček.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na decembrový turnaj o Švajčiarsky pohár v Luzerne (13.- 14. 12.):

Brankári:: Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, 1 zápas / 0 gólov), Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín., 6/0)
Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera/ČR, 89/6), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd., 79/7), Martin Chovan (HC 07 Detva, 3/0), Tomáš Malec (HC Kometa Brno/ČR, 16/0), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 7/0), Martin Štajnoch (EC Red Bull Salzburg/Rak.-EBEL, 18/0), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové/ČR, 190/10), Patrik Koch (HC Košice, 0/0)
Útočníci: Samuel Buček (HK Nitra, 0/0), Lukáš Handlovský (HKM Zvolen, 5/0), Libor Hudáček (Bílí Tigři Liberec/ČR, 90/19), Michal Chovan (HKM Zvolen, 4/1), Milan Kytnár (HKM Zvolen, 9/0), Róbert Lantoši (HK Nitra, 3/0), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 6/1), Branislav Rapáč (HK Nitra, 3/0), Dávid Šoltés (HC Košice, 4/0), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR, 39/3), Marek Hecl (HK Dukla Trenčín, 2/0), Andrej Šťastný (HC ’05 iClinic Banská Bystrica, 56/2)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický, Ivan Droppa (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Zuzana Chrenková (manažérka), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Radoslav Zamborský (lekár), Michal Sýkora, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Dušan Čulka, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri), Peter Jánošík (mediálny manažér)

Program slovenskej hokejovej reprezentácie na Švajčiarskom pohári 2018 v Luzerne:
štvrtok 13. decembra: Slovensko – Rusko olympionici (16.15)
štvrtok 13. decembra: Švajčiarsko – Rakúsko (20.15)
piatok 14. decembra: Rakúsko – Rusko olympionici alebo Slovensko (16.15)
piatok 14. decembra: Švajčiarsko – Slovensko alebo Rusko olympionici (20.15)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej ŠťastnýCraig RamsayDenis GodlaDominik GraňákIvan BarankaJán LašákLibor HudáčekMarek ĎalogaMarek HrivíkMartin ŠtajnochMichal ChovanMichal SýkoraMilan KytnárMiroslav ŠatanRadovan PulišRóbert PetrovickýSamuel BučekTomáš Malec
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia