Šatan a Ramsay museli urobiť zmeny v nominácii na Nemecký pohár

Miroslav Šatan, Craig Ramsay
Zľava: Generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan a hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas tlačovej konferencie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pri príležitosti zverejnenia nominácie reprezentácie SR na novembrový medzinárodný turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde (8. - 11. novembra) a k cieľom v sezóne 2018/2019. Bratislava, 22. október 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde prišlo k dvom zmenám.

Pribudli Kudrna a Rapáč

Tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan museli nahradiť dvoch zranených hráčov. Lukáša Handlovského z HKM Zvolen a Mateja Pauloviča z Hradca Králové v tíme vymenia Andrej Kudrna zo Sparty Praha a Branislav Rapáč z HK Nitra. Informoval o tom Šatan prostredníctvom twitteru.

Nemecký pohár 2018 – program Slovenska

štvrtok 8. novembra: Slovensko – Švajčiarsko (15.30)
sobota 10. novembra: Rusko olympionici – Slovensko (17.00)
nedeľa 11. novembra: Nemecko – Slovensko (14.30)

Šatan s koučom Ramsaym nominovali dovedna 25 hráčov – dvoch brankárov, deviatich obrancov a štrnástich útočníkov. V nominácii reprezentácie SR sa nachádzajú bez štartu v národnom tíme brankár Andrej Košarišťan, obranca Martin Chovan, útočníci Branislav Rapáč, Samuel Buček a Róbertom Lantošim.

V nominácii aj štyria Slovanisti

Desiati hokejisti pôsobia v domácich tipsportligových kluboch, štyria v Slovane Bratislava v KHL, deviati v českej extralige, jeden vo Fínsku a jeden vo Švédsku.

Najskúsenejším hráčom bude obranca Michal Sersen, ktorý má na svojom konte 111 štartov v najcennejšom drese. V ofenzíve má najviac duelov v národnom tíme Milan Bartovič, ktorý hral v 88 reprezentačných zápasoch. Prekvapením v nominácii je obranca Tomáš Malec, ktorý v národnom tíme nebol takmer desať rokov.

Slováci sa v Krefelde najskôr stretnú vo štvrtok 8. novembra o 15.30 h s výberom Švajčiarska. O dva dni neskôr o 17.00 h nastúpia proti ruskému olympijskému tímu a v nedeľu 11. novembra od 14.30 h si zmerajú sily s domácou reprezentáciou.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na medzinárodný turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde

Brankári: Jaroslav Janus (HC Litvínov/ČR), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd.), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec/ČR), Mário Grman (HC Slovan Bratislava), Martin Chovan (HC 07 Detva), Tomáš Malec (HC Kometa Brno/ČR), Juraj Mikuš (HC Kometa Brno/ČR), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Milan Bartovič (HK Dukla Trenčín), Dávid Bondra (HK Poprad), Miloš Bubela (HC Dynamo Pardubice/ČR), Samuel Buček (HK Nitra), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín.), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (HC Slovan Bratislava), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava), Rastislav Špirko (HKM Zvolen), Radoslav Tybor (HC Vítkovice/ČR), Andrej Kudrna (Sparta Praha/ČR), Branislav Rapáč (HK Nitra)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický, Ján Pardavý (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Milan Petro (lekár), Vladimír Čavojec, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Rastislav Ladecký, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayDávid BondraJán LašákJán PardavýJaroslav JanusJuraj MikušMarek ĎalogaMartin GernátMatúš SukeľMichal KrištofMichal SersenMilan BartovičMilan KytnárMiloš BubelaMiroslav ŠatanPeter ČerešňákRadovan PulišRastislav ŠpirkoRóbert PetrovickýSamuel BučekTomáš Malec
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia