Saudská Arábia investovala do elektromobilov Lucid Motors pár týždňov po vyhlásení Elona Muska

Elektromobil Lucid
Elektromobil od Lucid Motors. Reprofoto: www.youtube.com

DUBAJ 18. septembra (WebNoviny.sk) – Saudskoarabský štátny fond investoval viac ako 1 mld. USD do americkej firmy Lucid Motors podnikajúcej vo výrobe elektrických áut.

Dostavba závodu v Arizone

O investícii sa rozhodlo len niekoľko týždňov po tom, ako šéf výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk tvrdil, že Saudská Arábia pomôže jeho firme, aby sa zmenila na súkromne vlastnenú spoločnosť.

Automobilka Lucid potrebuje saudskoarabské financie na podporu realizácie svojho cieľa, ktorý počíta s predajom prvého vozidla, Lucid Air, v roku 2020.

Lucid plánuje investíciu použiť na dokončenie výstavby závodu v Arizone. Chystá sa v ňom zamestnať 2 tis. ľudí do roku 2022, kedy chce vyrábať 130 tis. áut ročne. Úvodná cena vozidla Lucid Air má byť 52 500 USD.

Vo vedení sú bývalí manažéri z Tesly

Investícia oznámená v pondelok predstavuje úspech pre začínajúcu kalifornskú spoločnosť Lucid Motors, v ktorej vedení je aj šesť bývalých manažérov výrobcu elektromobilov Tesla.

V prípade Saudskej Arábie sa investícia považuje za odvážny krok, keďže desaťročia sa spoliehala na svoje ropné bohatstvo, ale teraz sa zdá, že je odhodlaná budovať viac diverzifikované portfólio.

(1 EUR = 1,1671 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elon Musk