Scarlett Johansson dostane špeciálneho Cézara

Herečka Scarlett Johansson
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Americká herečka Scarlett Johansson získa od francúzskej Filmovej umeleckej akadémie špeciálneho Cézara.

Predchádzajúcimi držiteľmi a držiteľkami tohto čestného ocenenia sú napríklad Steven Spielberg, Michael Douglas, Clint Eastwood, Pedro Almodóvar, Johnny Depp, Martin Scorsese, Meryl Streep, Dustin Hoffman, Quentin Tarantino, či Kate Winslet. Slávnostné udeľovanie filmových cien sa uskutoční 28. februára v parížskom Théâtre du Châtelet, ceremoniál bude moderovať belgická herečka Cécile de France.

Dvadsaťdeväťročná Scarlett Johansson debutovala v roku 1994 vo filme North. Následne si o tri roky neskôr vyslúžila nomináciu na Independent Spirit Award za herecký výkon v hlavnej úlohe drámy Manny & Lo (1996). Medzinárodne známou sa však stala až vďaka romantickej dráme Zaklínač koní (1998), v ktorej si zahrala po boku Kristin Scott Thomas a Roberta Redforda.

Obrazom: Príťažlivá herečka Scarlett Johansson

Za výkony vo filmoch Stratené v preklade (2003), Dievča s perlou (2003), Pieseň lásky samotárky (2004) a Match Point – Hra osudu (2005) si vyslúžila nominácie na Zlatý glóbus. Známa je aj zo snímok Dokonalý trik (2006), Čierna Dahlia (2006), Vicky Cristina Barcelona (2008), Kráľova priazeň (2008), Nie je z teba až tak paf (2009), Kúpili sme ZOO (2011), Avengers: Pomstitelia (2012) alebo Lásky Dona Jona (2013). V tomto roku sa objaví v komédii Chef, komiksovke Captain America: Zimný vojak a akčnej snímke Lucy. Johansson má od roku 2012 hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Video: Bozk Scarlett Johansson a Sandry Bullock

Informácie pochádzajú z webstránky www.academie-cinema.org a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Clint EastwoodDustin HoffmanJohnny DeppKate WinsletMartin ScorseseMeryl StreepMichael DouglasPedro AlmodóvarQuentin TarantinoScarlett JohanssonSteven Spielberg