Scenár prvého spinoffu o Harrym Potterovi je na svete

Harry potter
Snímka z filmu Harry Potter Foto: Archívne foto SITA/AP

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Anglická spisovateľka J. K. Rowling dokončila scenár prvého z troch pripravovaných spinoffov o čarodejníkovi Harrym Potterovi s názvom Fantastic Beasts and Where to Find Them. V rozhovore pre The Daily Telegraph to prezradil producent snímky David Heyman. „Jo napísala úžasný scenár. Sme na začiatku produkcie, David Yates bude režírovať a nakrúcať začneme budúci rok. Som z toho naozaj nadšený,“ uviedol Heyman.

Pripravovaná trilógia Fantastic Beasts and Where to Find Them bude adaptáciou rovnomennej knihy, ktorú Rowling vydala v roku 2001 a na Slovensku sa dostala na trh pod názvom Fantastické zvery a ich výskyt. Pôvodne ide o učebnicu, ktorú používal Harry Potter. Vo filme sa objaví aj fiktívny autor knihy Newt Scamander.

Príbeh trilógie sa začne v New Yorku a bude sa odohrávať zhruba 70 rokov pred tým, než sa Harry Potter dostal k spomínanej učebnici. Herecké obsadenie zatiaľ nie je známe. Prvý diel trilógie má premiéru naplánovanú na 18. novembra 2016, zvyšné dva filmy by sa mali dostať do kín v rokoch 2018 a 2020.

Filmová séria o Harrym Potterovi pozostáva z ôsmich snímok – Harry Potter a Kameň mudrcov (2001), Harry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011). V titulnej úlohe sa predstavil Daniel Radcliffe, po boku ktorého si zahrali aj Emma Watson (Hermiona Granger) či Rupert Grint (Ron Weasley).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel RadcliffeEmma WatsonJ. K. Rowling