Scenár vojnovej drámy Angeliny Jolie napíšu bratia Coenovci

Angelina jolie
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Slávni bratia Ethan a Joel Coenovci sa postarajú o scenár drámy Unbroken z obdobia druhej svetovej vojny, ktorú nakrúti Angelina Jolie.

Pôjde o adaptáciu bestselleru Nezlomený (2010) spisovateľky Laury Hillenbrand o olympijskom bežcovi Louisovi Zamperinim, ktorý počas vojny prežil haváriu lietadla a 47 dní strávil na mori v záchrannom člne.

Následne ho našli Japonci a dostal sa do zajateckého tábora, kde strávil dva roky.

Zažil tam lekárske experimenty, neľudskú otrockú prácu a kruté fyzické týranie, dokonca si ho ako svoju obeť vybral jeden sadistický dozorca. Neskôr ho prenasledovali nočné mory a podľahol alkoholizmu, no nakoniec sa obrátil na Boha a odpustil svojim trýzniteľom, dokonca im to prišiel do Japonska povedať osobne.

Obrazom: Angelina Jolie

Päťdesiatnici Ethan a Joel Coenovci svoje filmy zvyčajne píšu, režírujú a zároveň produkujú. Na konte majú spoločne tri Oscary za snímku Táto krajina nie je pre starých (2007) a jeden za scenár Farga (1996). Oboch na ďalších deväť nominovali. Nakrútili tiež filmy ako Big Lebowski (1998), Braček, kde si? (2000), Muž, ktorý nebol (2001), Päť lupičov a stará dáma (2004), Po prečítaní spáľte (2008) alebo Skutočná guráž (2010).

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com a www.blogs.indiewire.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina Jolie