Schempp potvrdil formu, do stíhačky idú aj dvaja Slováci

Nemec Simon Schempp oslavuje na pódiu svoj triumf vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve, 22. Jan., 2015. Foto: SITA/AP

ANVTERSELVA 22. januára (WEBNOVINY) – Nemec Simon Schempp potvrdil dobrú formu z posledného obdobia víťazstvom vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve.

Z posledných troch štartov v bojoch o krištáľový glóbus vyhral 26-ročný colník dvakrát a raz bol druhý. Vo štvrtok vyhral o 14 sekúnd pred Rusom Jevgenijom Garaničevom, tretí skončil Slovinec Jakov Fak. Schempp sa tešil zo štvrtého triumfu v SP v kariére.

Do sobotňajších stíhacích pretekov na 12,5 km sa prebojovali aj dvaja slovenskí reprezentanti. Matej Kazár obsadil 34. miesto s odstupom 1:38,7 min na víťaza. Bod do hodnotenia Svetového pohára si pripísal aj Tomáš Hasilla za 40. priečku. Účasť unikla 66. Miroslavovi Matiaškovi a 83. Martinovi Otčenášovi.

V hodnotení Svetového pohára si vedenie naďalej udržal Francúz Martin Fourcade pred Antonom Šipulinom a Schemppom. Nemecký biatlonista sa posunul na 1. priečku v poradí rýchlostných pretekov.

Výsledky – 6. kolo Svetového pohára v biatlone v Anterselve:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Simon Schempp (Nem.) 23:18,8 min (0+0, 2. Jevgenij Garaničev (Rus.) +14,0 s (0+0), 3. Jakov Fak (Slovin.) +20,1 (0+1), 4. Benjamin Weger (Švaj.) +20,9 (1+0), 5. Brendan Green (Kan.) +24,4 (0+0), 6. Henrik L´Abee-Lund (Nór.) +33,2 (0+0), … 34. Matej Kazár +1:38,7 (2+0), 40. Tomáš Hasilla +1:46,6 (0+1), 66. Miroslav Matiaško +2:24,8 (0+2), 83. Martin Otčenáš (všetci SR) +2:56,3 (2+2)

Poradie vo Svetovom pohári (po 13 z 25 plánovaných pretekov): 1. Martin Fourcade (Fr.) 532 bodov, 2. Anton Šipulin (Rus.) 507, 3. Simon Schempp (Nem.) 489, 4. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 428, 5. Jakov Fak (Slovin.) 427, 6. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 401, … 42. Matej Kazár 73, 61. Martin Otčenáš 21, 76. Miroslav Matiaško 2, 77. Tomáš Hasilla (všetci SR) 2

Poradie vo SP v rýchlostných pretekoch (po 6 z 10 plánovaných pretekov): 1. Simon Schempp (Nem.) 247, 2. Martin Fourcade (Fr.) 230, 3. Anton Šipulin (Rus.) 207, 4. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 205, 5. Jakov Fak (Slovin.) 205, 6. Ondřej Moravec (ČR) 183, … 41. Matej Kazár 47, 57. Martin Otčenáš 20, 71. Tomáš Hasilla (všetci SR) 1.

Viac k osobe Anton ŠipulinEmil Hegle SvendsenJakov FakJohannes Thingnes BöMartin FourcadeMartin OtčenášMatej KazárMiroslav MatiaškoSimon SchemppTomáš Hasilla