Schmiedlová bude novou slovenskou tenisovou jednotkou

Karolína Schmiedlová
Karolína Schmiedlová Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA International Bucharest Open na antuke v rumunskej Bukurešti. V sobotu popoludní si Schmiedlová nasadená ako siedma poradila s nenasadenou Slovinkou Polonou Hercogovou za 82 minút 6:4, 6:3.

Ako bonus k tomuto víťazstvu vyznieva fakt, že 20-ročná Košičanka sa v pondelkovom vydaní svetového rebríčka WTA vo dvojhre stane prvýkrát slovenskou tenisovou jednotkou. Preskočí Magdalénu Rybárikovú, ktorá bola doteraz na 49. mieste renkingu. Karolína Schmiedlová figuruje v online verzii rebríčka na 45. pozícii, spomenutá krajanka stále práve na 49. priečke.

O titul proti Erraniovej

Súperkou staršej zo sestier Schmiedlových v nedeľňajšom finále bude turnajová jednotka Sara Erraniová z Talianska. Tá si v prvom semifinálovom dueli poradila s domácou Monicou Niculescovou 5:7, 6:1, 6:2. Schmiedlová bude mať skúsenej 28-ročnej súperke čo odplácať. Vo februári jej podľahla vo svojom prvom finále na okruhu WTA v brazílskom Riu de Janeiro 6:7 (2), 1:6.

Schmiedlová (k 13. júlu oficiálne 60. v renkingu) opäť predviedla, že ak jej na dvorci ide karta, je nezastaviteľná. V prvom sete prehrávala s Hercogovou (87.) po dvoch odovzdaných podaniach 1:4, ale tento náskok jej súperke nestačil. Slovenka sa nadýchla k obratu a sériou piatich víťazných gemov otočila na 6:4. V druhom sete Schmiedlová odskočila Hercogovej z 1:1 na 4:1 a takmer bolo rozhodnuté. Za stavu 5:3 pri svojom podaní „Kajka“ Schmiedlová trpezlivou hrou využila druhý mečbal, keď predtým odvrátila dva brejkbaly súperky.

Tretie finále v roku

V bilancii vzájomných zápasov proti Hercogovej Slovenka zvýšila na 2:0. Ako finalistka má Schmiedlová v Bukurešti istotu 180 bodov do rebríčka a nezdanenej prémie 21 400 USD.

V tomto roku sa zverenkyňa Milana Martinca Karolína Schmiedlová prebojovala už tretíkrát do finále dvojhry na hlevnej profesionálnej úrovni. Z aprílového turnaja na „harde“ v Katoviciach má premiérový titul, ešte predtým na antuke v Riu de Janeiro nestačila v súboji o prvenstvo na už spomenutú Erraniovú.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Bucharest Open v rumunskej Bukurešti (dotácia 250 000 USD, antuka):

Karolína Schmiedlová (SR-7) – Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 6:3 za 82 minút