Schmiedlová dostala 'kanára', v Sydney vypadla aj Hantuchová

Daniela Hantuchová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas osemfinálového zápasu na turnaji v Sydney, v ktorom podľahla Austrálčanke Samanthe Stosurovej 4:6, 2:6. Sydney, 12. január 2016. Foto: SITA/AP

SYDNEY 12. januára (WebNoviny.sk) – Slovenské tenistky Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová neuspeli v osemfinálovom 2. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Apia International v austrálskom Sydney.

Schmiedlová uhrala iba jeden gem

Schmiedlová hladko prehrala s kvalifikantkou Mónicou Puigovou z Portorika 1:6, 0:6. Stretnutie trvalo iba 61 minút a 21-ročná Slovenka získala jediný gem pri svojom podaní za stavu 0:4 v prvom sete. Zverenkyňa Milana Martinca nevyužila jediný brejkbal, ktorý mala.

Bol to prvý vzájomný zápas na hlavnom okruhu WTA medzi oboma hráčkami a Schmiedlová v ňom nepotvrdila oveľa vyššie rebríčkové postavenie (29.) v porovnaní s o rok staršou súperkou (94.). Porovnateľne ťažkú prehru utrpela košická rodáčka Schmiedlová na predchádzajúcom prípravnom turnaji v Brisbane s Američankou Varvarou Lepčenkovou /2:6, 1:6/.

„Puigová hrala skvele. Kaja netlačila, ani servisom súperke neublížila. Moja zverenka mala výhodu v prvom geme, nevyužila ju, potom v treťom geme, opäť nevyužila a rýchlo bolo 0:4. Puigová hrala od začiatku aktívne, po prvom sete bola Kaja trochu mimo… Aj v druhom sete bolo zopár zhôd, ale nikdy nezahrala víťazný úder, aby si pomohla. Vždy to záviselo od toho, koľko chýb urobí súperka, ale dnes ich urobila málo, hrala fakt výborne. Nevyšlo to. Zajtra odlietame do Melbourne, pripravíme sa a veríme v dobrý výsledok na grandslame,“ povedal Schmiedlovej tréner Milan Martinec pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Hantuchová skončila aj vo štvorhre

Hantuchová nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú a podľahla jej za 86 minút 4:6, 2:6.

Stosurová (27.) potvrdila vyššie rebríčkové postavenie a v bilancii vzájomných stretnutí austrálska hráčka zvýšila na 7:1. Tridsaťdvaročná Hantuchová (88. v renkingu) si postup do hlavnej súťaže v Sydney vybojovala v kvalifikácii, ale neskôr sa vďaka odhláseniu viacerých hráčok ocitla naspodku hlavného „pavúka“ a v 1. kole mala voľný žreb.

Popradskej rodáčka v utorok neuspela ani v zápase štvorhry, kde spoločne so Srbkou Jelenou Jankovičovou podľahli rusko-talianskemu páru Svetlana Kuznecovová, Roberta Vinciová za 91 minút 6:7, 3:6.

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Mónica Puigová (Portor.) – Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:0 za 61 minút

Samantha Stosurová (Aus.) – Daniela Hantuchová (SR) 6:4, 6:2 za 86 minút

Štvorhra – 1. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Roberta Vinciová (Rus./Tal.) – Daniela Hantuchová, Jelena Jankovičová (SR/Srb.) 7:6 (2), 6:3 za 91 minút

Viac k osobe Anna Karolína SchmiedlováDaniela HantuchováJelena JankovičováKarolína SchmiedlováMónica PuigováRoberta VinciováSamantha StosurováSvetlana Kuznecovová