Schmiedlová na Australian Open dohrala, dvanástku „pavúka“ potrápila iba v druhom sete

Karolína Schmiedlová, Australian Open 2019
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová počas zápasu úvodného kola Australian Open 2019, v ktorom podľahla Belgičanke Elise Mertensovej 2:6, 5:7. Melbourne, 15. január 2019. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová ukončila svoje pôsobenie už v 1. kole dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD.

Prvý vzájomný zápas

V utorňajšom stretnutí Schmiedlová nestačila na turnajovú dvanástku Belgičanku Elise Mertensovú, keď jej podľahla za 102 minút 2:6, 5:7. V druhom kole čaká Mertensovú víťazka duelu Ču Lin (Čína) – Margarita Gasparianová (Rus.).

Dvadsaťštyriročná Schmiedlová (59. v rebríčku WTA) a o rok mladšia Mertensová (14.) odohrali prvý vzájomný zápas.

V prvom sete nevyužila Slovenka vo 4. hre výhodu brejkbalu a neodskočila na 3:1. Naopak, v 5. hre Belgičanka zobrala čistou hrou Slovenke servis a patrili jej aj ďalšie tri gemy úvodného dejstva, ktoré vyhrala 6:2. V druhom sete od stavu 2:2 Schmiedlová zabrala a získala tri hry za sebou.

Aj vlani skončila v úvodnom kole

Od tohto momentu sa však viac darilo Mertensovej, ktorá šnúrou piatich gemov za sebou otočila priebeh setu a uspela v ňom po výsledku 7:5.

„Mertensová je dobrá hráčka. Jasné, že som dnes nemala nejaké veľké očakávania, ale myslím si, že som mala aj veľké šance a dalo sa s ňou bez problémov hrať. Mali sme úplne vyrovnané výmeny. Keby som si trochu viac verila, v dôležitých momentoch mala viac šťastia… Ak by som trochu lepšie zahrala, mohla som pokojne ísť aspoň do tretieho setu, ak nie vyhrať,“ povedala Karolína Schmiedlová pre spravodajstvo RTVS.

Rodáčka z Košíc Schmiedlová si na svoje konto pripísala v Melbourne piatu účasť v hlavnej súťaži. Jej miestnym maximom je 2. kolo v rokoch 2014 a 2015. Vlani stroskotala už v 1. kole, keď ju vyradila Ruska Daria Kasatkinovová po výsledku 0:6, 3:6.

Zverenka Milana Martinca sa pred úvodným turnajom veľkej štvorky ukázala v dobrej forme. Na minulotýždňovom turnaji v tasmánskom Hobarte sa dostala až do finále, kde bola nad jej sily Američanka Sofia Keninová.