Schmiedlová opäť neprešla cez prvé kolo Australian Open, nestačila na Bencicovú (video)

Karolína Schmiedlová, Australian Open 2020, Melbourne
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová počas zápasu 1. kola Australian Open 2020, v ktorom podľahla Švajčiarke Belinde Bencicovej 3:6, 5:7. Melbourne, 21. január 2020. Foto: SITA/AP.

Už po druhom hracom dni tenisového Australian Open nemá Slovensko zastúpenie vo dvojhre žien. Po Viktórii Kužmovej skončila v prvom kole aj jej krajanka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v utorňajšom dueli prehrala s nasadenou šestkou turnaja Švajčiarkou Belindou Bencicovou 3:6, 5:7.

Rodáčka z Flawilu sa Slovenke revanšovala za minuloročnú semifinálovú prehru z austrálskeho Hobartu a vo vzájomnej bilancii sa ujala tesného vedenia 2:1.

Anna Karolína Schmiedlová štvrtýkrát za sebou nezvládla na Australian Open už svoju prvú prekážku. Jej maximom na úvodnom grandslame sezóny zostávajú účasti v 2. kole v rokoch 2014 a 2015.

Celkovo v hlavnej fáze tohto turnaja vyhrala iba dva zápasy. Bencicová potvrdila úlohu favoritky a v druhom kole sa stretne s víťazkou duelu medzi Ruskou Ludmillou Samsonovovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

Australian Open – dvojhra žien – 1. kolo

• utorok

Belinda Bencicová (Švaj.-6) – Anna Karolína Schmiedlová (SR) 6:3, 7:5

I. set

Schmiedlová nezvládla najmä začiatok prvého setu. Stratila úvodné dva servisy a rýchlo prehrávala 0:4. Následne sériou troch gemov ešte dokázala vykresať iskierku nádeje, v ôsmom geme mala dokonca brejkbal na vyrovnanie skóre, ale napokon úvodné dejstvo za 40 minút prehrala pomerom 3:6. Košická rodáčka súperke pomohla šiestimi dvojchybami a celkovo 17 nevynútenými chybami.

II. set

Druhý set sa začal lepšie pre Slovenku, ktorá dvakrát získala podanie súperky a za priaznivého stavu 3:0 mala pri svojom podaní náskok 40:0. Ten však premrhala a Švajčiarka postupne dokázala vyrovnať. Napokon boli diváci v Margaret Court Arene svedkom dramatickej koncovky setu. Pri skóre 5:5 nevyužila Slovenka ďalšie šance v podobe dvoch brejkbalov, čo sa jej vypomstilo. V nasledujúcom dvanástom geme Bencicová zápas ukončila, keď donútila súperku zahrať úder do siete.