Karolína Schmiedlová sa na turnaji v Hobarte postarala o prekvapenie a postúpila do štvrťfinále

Karolína Schmiedlova
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová. Foto: archívne, SITA/AP.

HOBART 9. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová sa postarala o prekvapenie, keď v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Hobart International v austrálskom Hobarte (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazila nad ôsmou nasadenou Alison van Uytvanckovou z Belgicka za 88 minút 6:3, 6:2, pričom v úvodnom dejstve otočila nepriaznivý stav z 1:3 na gemy.

Obe súperky odohrali šiesty vzájomný zápas. Schmiedlová vyrovnala v stredu bilanciu na 3:3, vo štvrťfinále sa stretne s víťazkou súboja Begová (Rum.) – Blinkovová (Rus.).

Hobart – dvojhra – 2. kolo

Karolína Schmiedlová (SR) – Alison van Uytvancková (Belg.-8) 6:3, 6:2 za 88 minút