Schmiedlová vyradila v Cincinnati bývalú dvojku Radwanskú

Karolína Schmiedlová
Karolína Schmiedlová sa vezie na víťaznej vlne. Foto: SITA/AP

CINCINNATI 19. augusta (WEBNOVINY) – Karolína Schmiedlová opäť potvrdila momentálny post slovenskej ženskej tenisovej jednotky. V 1. kole prestížneho turnaja WTA Premier 5 v americkom Cincinnati uspela ako jediná zo slovenského ženského tria.

Dvadsaťročná Košičanka pripravujúca sa v bratislavskom NTC zdolala nasadenú trinástku, Poľku Agnieszku Radwanskú za 145 minút 4:6, 6:3, 6:1. Súperkou úspešnej kvalifikantky Schmiedlovej v 2. kole bude Rumunka Irina-Camelia Begová.

Dvojhra – 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-13) 4:6, 6:3, 6:1 za 145 minút

Obe hráčky sa predtým na hlavnom ženskom okruhu stretli iba raz, tohto roku rovnako na „harde“ v Miami uspela bývalá svetová dvojka Radwanská 6:4, 7:5. Momentálne patrí staršej zo sestier Radwanských 15. pozícia vo svetovom počítačovom poradí, staršia zo sestier Schmiedlových je štyridsiata prvá. A. Radwanská je víťazkou 14 turnajov vo dvojhre na okruhu WTA. V júli 2012 po svojej finálovej účasti na Wimbledone bola svetovou hráčkou číslo 2.

Ešte pred Schmiedlovou sa v utorok v Cincinnati predstavili v zápasoch 1. kola skúsenejšie Slovenky Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová. Proti svojim súperkám neuhrali ani set. Hantuchová podľahla Francúzke Kristine Mladenovicovej hladko 2:6, 1:6 a Cibulková nestačila na taliansku tridsiatničku Flaviu Pennettovú, prehrala za 99 minút 5:7, 2:6.

Flavia Pennettová (Tal.) – Dominika Cibulková (SR) 7:5, 6:2 za 99 minút

Kristina Mladenovicová (Fr.) – Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:1 za 56 minút

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 1. a 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v Cincinnati