Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rómovia protestovali za lepší život
Protestujúci občania pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR počas celoslovenskej demonštrácie Rómov, ktorú zorganizovala Strana Rómskej únie na Slovensku. Foto: SITA/Diana Černáková
1. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Schôdzu parlamentu ukončila diskusia o malej rómskej reforme

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Diskusiou k tzv. malej rómskej reforme, ktorú do parlamentu predložila SDKÚ-DS a vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák, ukončili poslanci piaty deň 36. schôdze.

„Je to náš príspevok k zápasu s extrémizmom. Ak štandardné strany nedajú programové riešenia, dajú ich extrémisti,“ zdôraznil líder SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka zákony SDKÚ-DS nie sú zamerané na jednu komunitu, teda netýkajú sa len Rómov.

Zvýšená podpora pre pracujúcich Rómov

Séria zákonov z dielne SDKÚ-DS obsahuje zvýšenie podpory pracujúcich rodín s nižším príjmom či zvýšenie rodičovského príspevku na 230 eur, ale len pre pracujúce rodiny. SDKÚ-DS navrhuje zmeniť aj vyplácanie príspevku za školskú dochádzku.

V návrhu sprísňuje kritériá na školskú dochádzku. Rodičia stratia nárok na tento príspevok, ak žiak bude mať viac ako sedem vymeškaných neospravedlnených hodín mesačne.

SDKÚ-DS tiež navrhuje zmeniť princíp, podľa ktorého sú nepracujúci páchatelia priestupkov nepotrestateľní. Tí by mali povinnosť trest za svoj priestupok odpracovať.

Priestupky by sa preniesli na rodičov

Navrhuje tiež, aby sa tresty za neplnoletých páchateľov priestupkov prenášali na rodičov. SDKÚ-DS prichádza aj s novelou stavebného zákona, podľa ktorej by malo dôjsť k rýchlemu odstraňovaniu nových čiernych stavieb, ktoré budú postavené na cudzích pozemkoch.

Navrhované riešenia podľa Freša zvyšujú príjem pre ľudí, ktorí budú pracovať. Podľa primátora Lipian Eduarda Vokála návrh SDKÚ-DS znamená pre ľudí, že nie je dobré sedieť a nič nerobiť.

Ľudovít Kaník predkladá zákony do parlamentu už druhý rok, až teraz pre ne získal podporu vládneho splnomocnenca pre rómske komunity.

Odporúčané články

Do parlamentných lavíc zasadli náhradníci za europoslancov Vládny Smer podľa Zajaca z KDH dopustil úžernícky Klondike

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...