Schwarzenberg: Putin nemá na vojnu, chce rozvrat zvnútra

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: SITA/AP

PRAHA 12. mája (WEBNOVINY) – Bývalý český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg je presvedčený, že ruský prezident Vladimir Putin ekonomicky nemá na vojnu o Ukrajinu a preto sa ju snaží rozložiť zvnútra, pričom čaká, že sa mu vzdá sama.

Neúspešný prezidentský kandidát a predseda opozičnej TOP 09 v nedeľňajšej relácii Českej televízie uviedol, že ekonomické sankcie voči Rusku mali prísť skôr a mali byť od začiatku tvrdé a nie postupné.

Podľa jeho slov scenár z ukrajinského polostrova Krym nikdy neprestal byť realitou a neznámi ľudia vyslaní z Ruska s cieľom rozvrátiť celú Ukrajinu pokračujú vo svojej činnosti na východe krajiny.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Okupácia cudzieho územia a agresia voči susednému štátu sa musí riešiť ihneď najtvrdšími opatreniami, aby sa zastavila agresia. Ide o jasné porušovanie všetkých dohôd v rámci OSN a ďalších.. Putin je absolvent vysokej školy KGB a tam sa učí iné myslenie. Nejde o obchod, ale o moc. A Putin hrá tvrdú hru o moc. To je jediné, čo ho naozaj zaujíma. Putin nikdy nebude chcieť naozajstnú vojnu, pretože na ňu nemá. Nie, on chce podprahovú vojnu, teda rozvracať,“ povedal Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg
Foto: SITA/Michal Burza

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel SchwarzenbergVladimir Putin