Sci-fi s Clooneym a Bullock sa do kín dostane na jeseň

George Clooney a Sandra Bullock
George Clooney a Sandra Bullock Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) – Očakávané sci-fi Gravity s Georgeom Clooneym a Sandrou Bullock v hlavných úlohách sa do kinodistribúcie dostane 4. októbra. Dvojica v ňom stvárni astronautov, ktorí sa snažia dostať späť na zem po katastrofe vo vesmíre.

V snímke režiséra Alfonsa Cuaróna (Malá princezná, 1995; Veľké nádeje, 1998; Harry Potter a väzeň z Azkabanu, 2004) mali pôvodne účinkovať Angelina Jolie a Robert Downey Jr.

George clooney
Foto: Facebook.com

Neskôr sa v súvislosti s hlavnou ženskou postavou skloňovali mená ako Marion Cotillard, Scarlett Johansson, Blake Lively a Natalie Portman. Downey sa v projekte držal po celý čas obmien ženských herečiek, v polovici novembra 2010 pre pridlhé čakanie na realizáciu z projektu odstúpil a nahradil ho George Clooney.

Snímka mala mať pôvodne premiéru 21. novembra 2012, no napokon sa tvorcovia rozhodli ešte rok počkať, aby sa mohli viac venovať postprodukcii. Film sa bude premietať v 3D kinách a IMAX-och.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com.

Video: Trailer k filmu Gravity

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieBlake LivelyGeorge ClooneyMarion CotillardNatalie PortmanRobert Downey Jr.Sandra BullockScarlett Johansson