SDKÚ posiela do volieb prvú ligu, Frešo skritizoval KDH

Frešo
Šéf SDKÚ Pavol Frešo chce v regionálnych voľbách ukázať, že existuje alternatíva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Pre SDKÚ-DS je podľa predsedu strany Pavla Freša cieľom ukázať v jesenných regionálnych voľbách, že existuje alternatíva voči ľavici aj na regionálnej úrovni.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, SDKÚ-DS zobrala tieto voľby úplne vážne. „To znamená dala do nich svoju prvú ligu. Dala tam tváre, ktoré sa nemusia predstavovať. Ako jediná dala silné postavy z celoštátnej politiky,“ upozornil Frešo.

SDKÚ-DS sa podľa Freša správa tak ako všetky štandardné stredopravé strany v Európe. “To znamená berieme regionálne voľby ako test. Preto podporujeme všade stredopravé koalície, staviame kvalitných kandidátov,“ povedal s tým, že ľudové strany v rámci Európy všade držia spolu, nikde nechodia do koalície so socialistami, nikde nechodia do koalície s komunistami alebo s ľavicovými stranami. „SDKÚ-DS ako moderná strana ponúka alternatívu,“ konštatoval.

Kritika KDH z úst Pavla Freša

Podľa Freša je obrovská chyba, že Kresťanskodemokratické hnutie sa rozhodlo chodiť do predvolebných koalícií so špičkami ľavice v Banskobystrickom aj v Nitrianskom kraji.

„Považujem to za chybu, ktorú naši voliči nechápu. Nemyslím tým len voličov SDKÚ-DS ale stredopravých voličov,“ zdôraznil.

Frešo je presvedčený, že ak by dali hlasovať medzi stredopravými voličmi, či chcú mať jasnú alternatívu, alebo či chcú, aby mali alternatívu v podobe predvolebnej koalície v réžii Smeru, tak ručí za to, že skoro každý stredopravý volič odmietne predvolebnú koalíciu v réžii Smeru.

„Preto SDKÚ-DS do žiadnej predvolenej koalície v réžii Smeru nepôjde. O to viac ma ale mrzí, že máme partnerov, ktorí do predvolebnej koalície v réžii Smeru chodia,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana