Sebastian Vettel, Scuderia Ferrari, Veľká cena Kanady
Sebastian Vettel. Foto: Ryan Remiorz/The Canadian Press via AP.
8. 06. 2019 22:22 MotošportKanadaMotošport z lokality Kanada od Webnoviny.skSITA Diskusia

Sebastian Vettel si vyjazdil „pole position“ a Veľkú cenu Kanady odštartuje z prvého miesta

MONTREAL 8. júna (WebNoviny.sk) – V monoposte tímu Ferrari jazdiaci Nemec Sebastian Vettel si vybojoval „pole position“ v nedeľňajšej Veľkej cene Kanady v Montreale, siedmom dieli majstrovského seriálu formuly 1. Práve Vettel pred rokom ovládol Veľkú cenu Kanady, keď vyhral kvalifikáciu aj preteky.

V sobotňajšej kvalifikácii pred aktuálnymi pretekmi v Kanade Vettel na Okruhu Gillesa Villeneuva dosiahol o 206 tisícin sekundy lepší čas ako líder priebežného poradia MS Brit Lewis Hamilton (Mercedes).

Z tretieho miesta v nedeľu vyštartuje Monačan Charles Leclerc na ferrari (+0,680). Nasledujú Daniel Ricciardo (+0,831) a Pierre Gasly (+0,839). Nedeľňajšie preteky v Montreale majú začiatok o 20.10 h SELČ.

Päťnásobný svetový šampión Hamilton vyhral v Kanade šesťkrát, z toho trikrát po sebe v rokoch 2015 až 2017. S výnimkou pretekov v Rakúsku, ktoré nedokončil, vo vlaňajšej sezóne dosiahol na Okruhu Gillesa Villeneuva paradoxne svoj najhorší výsledok, keď obsadil piate miesto.

Video: Räikkönen absolvuje 300. preteky v F1, favoritom na Veľkej cene Monaka je Mercedes Mercedes dosiahol piate double v tejto sezóne F1, na okruhu Catalunya zvíťazil Hamilton

Spolupráca Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd sa po vypršaní koaličnej dohody nekončí, vyhlásil Fico Šéf najvyššieho súdu musí mať odborné a morálne predpoklady a Harabin to podľa Via Iuris nie je Slovan túži prejsť cez Stochov PAOK do skupinovej fázy Európskej ligy, tribúny budú zaplnené Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu Húfnice Zuzana 2 pomôžu slovenskej armáde aj priemyslu, hovorí Martin Dušanič z SOPK (rozhovor) Foto: Agresívneho vodiča museli spacifikovať policajti, na urgente mal podstúpiť krvné testy Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum