Šebo najlepším hráčom Corgoň ligy 2010/11

26. kolo futbalovej Corgoň ligy
Filip Šebo zo Slovana sa teší z gólu v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica. Bratislava, 16. apríl 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

SENEC 8. júla (WEBNOVINY) – Dvadsaťsedemročný útočník Slovana Bratislava Filip Šebo sa stal suverénne Najlepším hráčom Corgoň ligy v sezóne 2010/2011 a navyše dosiahol s 22 gólmi celkové prvenstvo aj medzi kanoniermi v Pohári denníka SME.

Za najlepšieho trénera vyhlásili Stanislava Grigu z FK Senica, objavom minulého ročníka bol talentovaný, iba 18-ročný mládežnícky reprezentant a obranca Slovana Bratislava Lukáš Pauschek.

Výsledky ankiet vyhlásili počas piatkového slávnostného galavečera v Senci. Najväčšie zastúpenie v jednotlivých anketách mali pochopiteľne úradujúci majster a víťaz Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava ako aj prekvapenie uplynulého ročníka najvyššej domácej súťaže – vicemajster FK Senica.

V Jedenástke sezóny 2010/2011 má tiež najväčšie zastúpenie – až poltuctom hráčov – bratislavský klub z Pasienkov, traja sú zo Senice a dvaja hráči zo Žiliny. Pre úplnosť je potrebné poznamenať, že Marko Milinkovič si vlani na jeseň obliekal dres MFK Košice, na jar však už hral za Slovan.

Laureáti v spomenutých piatich anketách vzišli z hlasovania dvoch desiatok futbalových odborníkov – 12 hlavných trénerov corgoňligových klubov, dvoch reprezentačných kormidelníkov (Vladimír Weiss – A-tím, Ivan Galád – SR „21“) ako aj šiestich funkcionárov a predstaviteľov Únie ligových klubov a Slovenského futbalového zväzu (Dušan Tittel – prezident ÚLK, Dušan Huňady – riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu, Dušan Keketi – riaditeľ ÚLK pre I. ligu, Ján Greguš – technický riaditeľ SFZ, Milan Lešický – člen VV SFZ, Ladislav Borbély – predseda trénersko-metodickej komisie SFZ).
Najväčšou osobnosťou uplynulého corgoňligového ročníka sa stal nepochybne slovenský reprezentant Filip Šebo, ktorý figuroval až v troch z piatich vyhlásených ankiet a výraznou mierou prispel k zisku double pre Slovan.

Za najlepšieho hráča zvolili dôrazného útočníka všetci dvadsiati hlasujúci. Svojimi 22 gólmi v uplynulej sezóne zopakoval F. Šebo svoj zápis zo sezóny 2004/2005, keď sa tešil z premiérovej koruny kráľa strelcov ešte v drese Artmedie Bratislava.

Viac zásahov v jednom ročníku elitnej slovenskej ligovej súťaže dosiahli iba Róbert Semeník (29 – sezóna 1995/1996) a Szilárd Németh (23 – sezóna 2000/2001). Šebo je zároveň iba štvrtým hráčom, ktorý dokázal zopakovať strelecký triumf, rovnako dva takéto primáty za sebou majú na konte aj Róbert Semeník, Szilárd Németh a Marek Mintál.

Aj triumf Stanislava Grigu bol jednoznačný (dostal 18 hlasov). Svoje trénerské kvality preukázal v Senici, keď tím zo Záhoria priviedol k 2. miestu v konečnej tabuľke a k historickej účasti v európskych pohároch.

V už spomenutej Jedenástke uplynulého ročníka CL figuruje sedem slovenských futbalistov, ale aj štyria legionári – Guédé z Toga, Milinkovič zo Srbska, Bolek a Smetana z Česka. Okrem Milinkoviča nastúpili ďalší dvaja hráči počas minulej sezóny až v drese dvoch klubov. Pečalka a Jež účinkovali na jeseň ešte v Žiline, na jar však prijali zahraničný angažmán a odišli do izraelského tímu Hapoel Tel Aviv, resp. do poľského klubu Górnik Zabrze.

Prehľad laureátov a ocenených futbalistov za uplynulú corgoňligovú sezónu 2010/2011:

Jedenástka Corgoň ligy 2010/2011:

Petr Bolek (FK Senica, 6 hlasov) – Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava, 7 hlasov), Martin Dobrotka (ŠK Slovan Bratislava, 11 hlasov), Mário Pečalka (MŠK Žilina – Hapoel Tel Aviv/Izr., 8 hlasov), Filip Lukšík (FK Senica, 18 hlasov) – Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava, 15 hlasov) – Marko Milinkovič (MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava, 12 hlasov), Róbert Jež (MŠK Žilina – Górnik Zabrze/Poľ., 13 hlasov), Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasov) – Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava, 20 hlasov), Ondřej Smetana (FK Senica, 16 hlasov)

Najlepší tréner: Stanislav Griga (FK Senica) – 18 hlasov

Najlepší strelec: Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) – 20 hlasov

Najlepší hráč: Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) – 20 hlasov

Objav sezóny: Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava) – 13 hlasov

Víťazom 2. ročníka ankety Hráč roka Filip Šebo

Víťazom druhého ročníka ankety špecializovaného futbalového portálu www.profutbal.sk a spoločnosti OneClick „OneClick Hviezda Corgoň ligy“ sa stal útočník majstrovského ŠK Slovan Bratislava Filip Šebo, za ktorého zahlasovalo 1966 fanúšikov. Na druhej priečke sa ocitol brankár FK Senica Petr Bolek, ktorý za slovenským reprezentačným kanonierom zaostal takmer o tisíc hlasov. Na tretej priečke skončil už bývalý zakončovateľ Senice Ondřej Smetana pred dvojicou záložníkov ŠK Slovan Bratislava Karimom Guédém a Igorom Žofčákom.

„Sme radi, že sa z tejto ankety stáva tradícia, po minuloročnom víťazovi Róbertovi Ježovi získal teraz najcennejšie ocenenie Filip Šebo a touto cestou mu za organizátorov gratulujeme. Chceme sa poďakovať novinárom za určenie nominácii a čitateľom www.profutbal.sk za hlasy, ktoré rozhodli o konečnom umiestnení. Veríme, že táto anketa sa už stáva súčasťou posezónnych hodnotení a všetkých priaznivcov chceme ubezpečiť, že budeme pokračovať vo vyhlasovaní cien aj v nasledujúcich sezónach,“ povedal pre agentúru SITA redaktor www.profutbal.sk Vladimír Pančík, ktorý dodal, že v rámci ankety prišlo 4372 platných hlasov, čo oproti sezóne 2009/2010 znamená nárast o približne 600 hlasov.

Slovan
Foto: SITA/Marián Peiger

Anketa pozostávala z deviatich kategórií. Päť nominovaných mien vzišlo z hlasovania médií. Len odborná verejnosť hodnotila úroveň mediálnych služieb corgoňligových tímov, v tomto aspekte uspel MŠK Žilina. Hlasy čitateľov rozhodli o víťazstvách v kategóriách: hráč roka, brankár roka, obranca roka, stredopoliar roka, útočník roka, najlepší mladý hráč roka (rok narodenia 1989 a mladší), najlepší legionár, najlepší hráč I. ligy a tréner roka.

Brankárom roka sa stal Petr Bolek pred Matúšom Putnockým (ŠK Slovan Bratislava) a Martinom Raškom (FC Spartak Trnava).

Medzi obrancami uspel Filip Lukšík, ktorý si v sezóne 2010/2011 obliekal dres FK Senica, no v lete zamieril do ADO Den Haag. Na druhej pozícii skončil Martin Dobrotka (ŠK Slovan Bratislava) a na tretej Ján Maslo (MFK Ružomberok). Medzi stredopoliarmi hral v hlasovaní prím Róbert Jež, ktorý ako jediný lanský laureát obhájil svoje prvenstvo. Slovenskému reprezentantovi stačilo na triumf pred Tomášom Kóňom (FK Senica) a Karimom Guédém (ŠK Slovan Bratislava) aj posezónne účinkovanie v Corgoň lige. Medzi útočníkmi podľa očakávaní uspel Filip Šebo pred Ondřejom Smetanom a Tomášom Oravcom (MŠK Žilina).

V kategórií tréner triumfoval pomerne jednoznačne senický kormidelník Stanislav Griga, „strieborný“ je Karel Jarolím zo Slovana a až tretí je lanský víťaz Pavel Hapal. Pri zohľadnení klubovej príslušnosti ocenených sa najviac darilo vicemajstrovskej Senici, ktorá získala štyri trofeje, o jednu viac ako Slovan.

Najlepším mladým hráčom roka je Róbert Pillár z FK Senica, legionárom Karim Guédé zo Slovana, v I. lige bol najlepší Trenčan David Depetris.

Konečné výsledky hlasovania fanúšikov k 8. júlu o 12.00 h (za menom nasleduje klub a počet hlasov):

Hráč roka:

1. Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) 1966

2. Petr Bolek (FK Senica) 976

3. Ondřej Smetana (FK Senica) 684

4. Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava) 393

5. Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava) 323

Brankár roka:

1. Petr Bolek (FK Senica) 1910

2. Matúš Putnocký (ŠK Slovan Bratislava) 1250

3. Martin Raška (FC Spartak Trnava) 475

4. Martin Kuciak (FC ViOn Zlaté Moravce) 379

5. Pavel Kováč (DAC 1904 Dunajská Streda/MFK Dubnica) 328

Obranca roka:

1. Filip Lukšík (FK Senica) 2020

2. Martin Dobrotka (ŠK Slovan Bratislava) 906

3. Ján Maslo (MFK Ružomberok) 714

4. Radek Dosoudil (ŠK Slovan Bratislava) a Ján Gajdošík (FK Senica) obaja po 351

Stredopoliar roka:

1. Róbert Jež (MŠK Žilina) 1030

2. Tomáš Kóňa (FK Senica) 1016

3. Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava) 966

4. Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava) 707

5. Marko Milinkovič (MFK Košice/ŠK Slovan Bratislava) 623

Útočník roka:

1. Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) 2432

2. Ondřej Smetana (FK Senica) 1031

3. Tomáš Oravec (MŠK Žilina) 370

4. Juraj Piroska (FK Senica) 360

5. Tomáš Majtán (MŠK Žilina) 149

Najlepší mladý hráč roka (r. nar. 1989 a mladší):

1. Róbert Pillár (FK Senica) 1696

2. Filip Kiss (ŠK Slovan Bratislava) 1231

3. Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava) 630

4. Matúš Mikuš (FC Nitra) 425

5. Juraj Vavrík (MFK Dubnica) 360

Legionár roka:

1. Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava/Togo) 1368

2. Ondřej Smetana (FK Senica/ČR) 1053

3. Marko Milinkovič (MFK Košice/ŠK Slovan Bratislava/Srb.) 720

4. Koro Issa Kone (FC Spartak Trnava/P. Slon.) 711

5. Petr Bolek (FK Senica/ČR) 490

Najlepší hráč I. ligy:

1. David Depetris (AS Trenčín) 2512

2. Radoslav Augustín (FC Petržalka 1898) 860

3. Filip Serečin (MFK Zemplín Michalovce) 411

4. Martin Ševela (AS Trenčín) 352

5. Jorge Salinas (AS Trenčín) 207

Tréner roka:

1. Stanislav Griga (FK Senica) 2126

2. Karel Jarolím (ŠK Slovan Bratislava) 1174

3. Pavel Hapal (MŠK Žilina) 377

4. Ladislav Jurkemik (MFK Ružomberok) 362

5. Juraj Jarábek (FC ViOn Zlaté Moravce) 303

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David DepetrisFilip KissFilip ŠeboGórnik ZabrzeIvan GaládJán GregušJuraj JarábekJuraj PiroskaKarel JarolímKarim GuédéLadislav JurkemikLukáš PauschekMarek MintálMário PečalkaMarko MilinkovičMartin DobrotkaMartin ŠevelaMatúš PutnockýMilan LešickýPavel HapalRadek DosoudilRóbert JežStanislav GrigaSzilárd NémethTomáš KóňaTomáš Oravec