Šebo strelil hattrick. Slovan si poradil v derby s Trnavou

Bez názvu
Zľava: Hráč Slovana Peter Štepanovský a hráč Trnavy Radoslav Ciprys počas dohrávky zápasu 30. kola Corgoň ligy 2010/11 medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – dohrávka 30. kola:

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Góly: 56., 63. a 69. Šebo, ŽK: 18. Dosoudil, 85. T. Hrdlička – 52. Diallo, 80. L. Kováč, rozhodovali: Samotný – E. Weiss, Kubačka, 3805 divákov

Slovan Bratislava: Putnocký – Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, T. Hrdlička – Božič – Grendel (80. Halenár), Milinkovič (42. Štepanovský), I. Žofčák – Šebo, Kordič (46. F. Kiss)

Trnava: Raška – J. Čarnota (65. Ľ. Hanzel), Kaprálik, Diallo, Ciprys – Gross, M. Kaščák – R. Procházka (59. L. Kováč) – P. Čarnota, Machovec – Gogolák (77. Wellington)

I. polčas

Ako prvý hosťujúceho brankára Rašku vystrašil Božič v 6. min, ale jeho strela letela vedľa bránky Spartaka. Na druhej strane Machovec potiahol akciu po krídle, ale obrana Slovana odvrátila loptu na rohový kop. V 11. min rozhodca Samotný prerušil hru na dve minúty, lebo priaznivci belasých zahádzali ihrisko papierovými pásmi. Po prerušení hry sa takmer 15 minút na ihrisku nič nedialo, až v 25. min Milinkovič našiel na hranici pokutového územia Žofčáka, ale jeho strele chýbala presnosť. V rozpätí od 27. do 30. min sa trikrát vyznamenal brankár hostí Raška, keď si okrem iného dvakrát poradil s vysokými centrami Milinkoviča do šestnástky. V 28. min z rohu pokutového územia opäť vystrelil Milinkovič, Raška však zareagoval včas. V 30. min pozorný trnavský gólman zachránil aj pred nabiehajúcim Šebom. O tri minúty neskôr sa hosťujúci Gogolák zľakol možnosti ísť sám na domáceho brankára Putnockého, radšej zvolil slabú strelu, ktorá minula bránku Slovana. Streleckú nemohúcnosť belasých v úvodnom dejstve dokumentoval v 41. min Kordič, ktorý ani zo siedmich metrov netrafil trnavskú svätyňu z presnej prihrávky Pauscheka.

II. polčas

Brankár hostí Raška bol rýchlejší ako kanonier belasých Šebo v 49. min a včas odkopol loptu. O minútu neskôr už trnavský brankár kapituloval, keď Diallo v páde tečoval strelu slovanistov, no pohotový Kaprálik ju z bránkovej čiary vykopol do bezpečia. V 56. min agilný Šebo vyhral osobný súboj s dvojicou trnavských obrancov a do prázdnej bránky otvoril skóre zápasu – 1:0. Kanonier belasých mal šancu pridať druhý gól aj v 62. min, ale zo šestnástich metrov prízemnou strelou netrafil bránku súpera. Podarilo sa mu to o minútu neskôr, keď zblízka poslal do trnavskej siete presnú prihrávku Grendela. Trnavčania mohli dať kontaktný gól v 66. min, ale Machovec po rohovom kope hostí hlavou netrafil bránku Putnockého. O minútu neskôr Raška aj s pomocou obrancov zneškodnil dva strelecké pokusy Grendela. Dvadsať minút pred koncom duelu sa opäť dostal k slovu ostrostrelec domácich Šebo a ukážkovou tvrdou strelou z hranice pokutového územia zvýšil na 3:0. V závere zápasu, keď slovanisti vyvinuli na trnavskú bránku enormný tlak, mohli pridať góly Grendel a Žofčák (obaja mali po dve gólové šance, pozn.), ale brankára Rašku už neprekonali. Záver stretnutia sa dohral v plnej réžii Slovana Bratislava.

Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): „Prvý polčas nebol podľa našich očakávaní, viazla nám kombinácia, v strede ihriska sa viac presadzovali hostia a v závere prvého polčasu sme museli pre zranenie stiahnuť Milinkoviča. Do druhého polčasu sme vystriedali aj Kordiča, pretože sme chceli viac posilniť stred ihriska. Vyšlo nám to, prvé dva góly mužstvo upokojili, vypracovali sme si množstvo ďalších šancí, takže s priebehom druhého dejstva môžeme byť spokojní.“

Peter Zelenský (tréner Spartaka Trnava): „V prvom rade chcem Slovanu zablahoželať k víťazstvu. Prvý polčas sme hrali dobre, vypracovali sme si aj dve šance, snažili sme sa so slovanistami držať krok. V druhom dejstve sa nám to všetko zosypalo ako domček z kariet. Najmä po odchode Procházku s J. Čarnotom sme už nedokázali odolávať tlaku domácich a odohrali sme také stretnutie, aké sme odohrali. Slovan hral v pokoji a bolo len otázkou času, ako vysoko prehráme. Mrzí ma najmä to, že v posledných dvoch stretnutiach sme prišli o šiestich hráčov. Ešte šťastie, že do konca súťaže máme už len dva zápasy, lebo neviem, s kým by sme hrali.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 po utorňajšej dohrávke 30. kola:

1. Slovan Bratislava 31 18 8 5 57:21 62

2. FK Senica 31 17 7 7 50:27 58

3. MŠK Žilina 31 14 11 6 47:27 53

4. Spartak Trnava 31 13 9 9 38:27 48

5. Dukla Banská Bystrica 31 12 9 10 36:28 45

6. FC ViOn Zlaté Moravce 31 11 10 10 34:29 43

7. MFK Ružomberok 31 9 10 12 20:31 37

8. FC Nitra 31 10 6 15 24:46 36