Second TV – televízne vysielanie cez wi-fi

Smart View
Foto: Samsung

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Len nedávno sme písali o zaujímavej aplikácii, umožňujúcej použiť displej inteligentného telefónu Galaxy S II ako vzdialený hľadáčik k fotoaparátu a pred pár dňami táto kórejská spoločnosť priniesla ďalšiu originálnu aplikáciu, nazvanú Second TV. Tá už nespolupracuje len s tabletom Galaxy Tab 10.1, respektíve so smartfónom Galaxy S II, tak ako pri uvedení Smart View v polovici tohto roku, ale hneď s niekoľkými ďalšími zariadeniami.

Po novom umožňuje majiteľom smartfónu Samsung Galaxy S II a tabletov Samsung Galaxy Tab 7.7, 8.9, 10.1 a multimediálnych prehrávačoch YP-G70 a YP-G1 legálne streamovanie obsahu prostredníctvom wi-fi zo Smart TV do mobilného zariadenia. Potrebné je iba nainštalovať aplikáciu SmartView z Android marketu, ktorá je k dispozícii zdarma.

Výhodou je, že prostredníctvom Second TV je možné na telefóne alebo tablete sledovať rozdielny obsah, než na TV – napríklad na tablete možno pozerať film spustený z blu-ray prehrávača pripojeného k Samsung Smart TV, a zároveň mať pustený iný program na televíznej obrazovke. Pomocou tabletu alebo smartfónu možno spustiť aj inú nainštalovanú aplikáciu televízora Samsung Smart TV, a tým ho vzdialene ovládať. Pre staršie modely Galaxy S a Galaxy Tab sa aplikácia volá Samsung Remote a bude fungovať iba ako diaľkový ovládač.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung