Po Kotlebovi mali pozitívny test na koronavírus aj ďalší poslanci parlamentu

Marian Kotleba
Poslanec NR SR za stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 23. októbra 15:47

Poslanec Národnej rady SR za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Martin Beluský mal po piatkovom testovaní antigénovým testom pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. Agentúre SITA to potvrdil priamo Beluský.

Viac o téme: Koronavírus

Pozitívny výsledok testu mal aj poslanec Milan Potocký (OĽaNO). Oznámil to na svojom profile sociálnej sieti. „Žiaľ, môj výsledok bol pozitívny, a preto najbližších desať dní zostávam v karanténe. Nakazil som sa aj napriek tomu, že som si dával pozor. Buďte preto, prosím vás, maximálne opatrní a zodpovední,“ napísal. Agentúre SITA blízky zdroj potvrdil, že pozitívny výsledok majú aj poslanci Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký (obaja ĽSNS).

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Poslanci parlamentu sa v piatok boli dať otestovať v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. Predseda zákonodarného zboru Boris Kollár (Sme rodina) prerušil 16. schôdzu národnej rady do utorka 27. októbra do 9:00. Vo štvrtok 22. októbra večer predseda strany ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti informoval, že mal pozitívny test na koronavírus.

Nezaradení poslanci Národnej rady SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) pôjdu na testovanie v pondelok 26. októbra. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková s tým, že dovtedy budú poslanci individuálne v domácom prostredí. „Budú sa správať zodpovedne, aby neohrozovali svoje okolie,“ dodala.

„Ďakujeme za túto možnosť vedeniu parlamentu, nakoľko tento test bude relevantnejší a aktuálnejší vzhľadom na prípadne pokračovanie schôdze od utorka,“ doplnila Medveď Macíková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko