Šéf parlamentu Danko chcel mať prejav na Devíne, úrad vlády to však označil za nežiadúce

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko mal záujem zúčastniť sa stredajších cyrilometodských slávností na Devíne, kde chcel vystúpiť s prejavom.

Ako agentúru SITA informovala Dankova hovorkyňa Zuzana Čižmáriková, z protokolu Úradu vlády SR však dostal odpoveď, že jeho prejav nie je na oslavách žiadúci, a preto sa na oslavách nezúčastnil.

„Prejav predsedu, ako aj svoj postoj zverejnil na svojom facebookovom profile ako aj facebookovom profile strany. Napriek tomu, že išlo o akciu Úradu vlády SR, osobne mu je ľúto, že na tak významnom podujatí sa nemohol aktívne zúčastniť,“ dodala Čižmáriková.

Premiér Robert Fico v stredu vo svojom príhovore skritizoval prezidenta Andreja Kisku, že sa nezúčastnil na oslavách sviatku Cyrila a Metoda na bratislavskom Devíne.

Ten prostredníctvom svojho hovorcu Romana Krpelana reagoval, že ho tiež na viacerých oslavách štátnych sviatkov nevidel, ale nikdy by mu nenapadlo o tom verejne hovoriť.

Na podujatí, ktoré sa konalo pod záštitou premiéra Fica, sa zúčastnili členovia vlády, ale i poslanci NR SR či osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaRobert Fico