Šéf Slovana poslal tvrdý odkaz fanúšikom a hľadá trénera

Majiteľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík prezradil mená možných trénerov. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) – V súvislosti s obsadením postu trénera vo futbalovom Slovane Bratislava sa spomínajú mená ako Karel Jarolím či Martin Ševela.

Momentálne je na čele realizačného tímu obhajcu domáceho ligového titulu generálny riaditeľ klubu Dušan Tittel, ktorý viedol aj utorkový tréning. To je však len dočasné riešenie zrejme do konca jarnej časti Fortuna ligy.

„Poobzeráme sa po ľuďoch, za ktorých hovorí dobrá robota,“ povedal pre denník Šport majiteľ klubu Ivan Kmotrík a spomenul práve meno bývalého kouča Slovana Jarolíma a úspešného trénera v Trenčíne Ševelu.

Kmotrík uviedol, že doterajší tréner Jozef Chovanec, ktorého odvolali po veľkonočnej domácej prehre s Trenčínom (1:3), zlyhal spolu s mužstvom. Angažovať trénerskú dvojicu Chovanec – Siegl vlani v októbri sa z hľadiska dosiahnutých výsledkov aj predvedenej hry ukázalo ako nie dobrý krok. „Ľutovať, čo sa stalo, nemá význam, to by ste sa nikam nedostali. Poučiť sa treba, lenže my sa už dlho poúčame a efekt je slabý,“ uviedol Kmotrík.

Šéf Slovana je znechutený nielen zo súčasného tabuľkového postavenia belasých (5. miesto 15 bodov za lídrom z Trenčína), ale aj z diváckeho nezáujmu o futbalový produkt v Bratislave. „Keď ľudia silou-mocou nechcú chodiť, nech nejdú. Nech sa ukážu len skutoční slovanisti, čo dokážu aj niečo pretrpieť,“ odpovedal Kmotrík na otázku, čo cíti pri pohľade na prázdne tribúny na Pasienkoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan TittelIvan KmotríkJozef ChovanecKarel JarolímMartin Ševela
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava