Šéf SNS Danko mi liezol do zadku, povedal urazený Slota

Ján Slota
Andrej Danko nahradil na poste predsedu SNS Jána Slotu. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) – Súčasný predseda SNS Andrej Danko sa podľa jeho predchodcu Jána Slotu, ktorého predsedníctvo v stredu vylúčilo zo strany, votrel do jeho priazne a liezol mu do zadnej časti tela.

Ako povedal Slota vo štvrtok pre agentúru SITA v reakcii na svoje vylúčenie, je mu smutno, čo spravil Danko, pretože on ho „spravil“.

„Nikdy som sa nevyjadroval k disciplinárnemu konaniu, pretože mi záleží na osude najstaršej strany Slovákov. Je to veľmi smutné,“ konštatoval Slota.

Podľa neho Danko urobil to, čo mu niekto pred piatimi rokmi naplánoval. „On chce SNS dotiahnuť do prepadliska dejín, má úlohu ukončiť existenciu SNS ako kresťanskej, národnej a sociálnej strany. Je za to veľmi dobre platený,“ vyhlásil Slota, podľa ktorého Danko má podporu len zopár chudákov.

Slotu vylúčilo predsedníctvo v stredu za nehospodárne nakladanie s majetkom strany. „Nikdy som nezobral zo SNS ani cent. Ja som len dával svoje osobné peniaze do strany,“ uviedol Slota. Podľa neho je celé obvinenie postavené na vode. Slota spochybňuje aj členov Predsedníctva SNS. Podľa neho snemom zvolených bolo šesť členov, z ktorých len Danko hlasoval za jeho vylúčenie zo strany.

Andrej danko
Foto: SITA/Diana Černáková

Danko podľa Slotu klame

Jeden podpredseda, Rafael Rafaj sa podľa neho hlasovania zdržal, ďalší dvaja boli proti. Ostatní členovia sú podľa Slotu kooptovaní do predsedníctva Dankom.

Za jeho vylúčenie vraj hlasovala aj ústredná tajomníčka, ktorá je členkou strany len dva týždne.

Danko podľa Slotu klame, pretože nepovedal ani jeden argument pre jeho vylúčenie.

„Je to polocigán, ktorý klame a podvádza celú spoločnosť,“ povedal s tým, že Danko plní len niekoho úlohy, za ktoré je platený. Slota je presvedčený, že Danko bude zmietnutý skutočnými členmi SNS. Slota do jesene 2012 stál na čele SNS. Následne sa stal jej čestným predsedom.

Účtovníctvo SNS je a bolo pod kontrolou ministerstva financií. Bývalý predseda Slota sa však rozhodol minúť všetky peniaze na kampaň a v tom je jeho zodpovednosť. SNS má dnes približne 3 000 členov, členské príspevky platia minimálne desať eur a tie vykrývajú chod strany.

Národniari teraz rokujú s bankou o prolongácii splátok úveru, z ktorého treba ešte splatiť 600 000 eur. Všetky peniaze, ktoré bude dostávať strana zo štátneho rozpočtu, pôjdu na splácanie dlhu. Slota podľa Danka neprispel na chod strany ani eurom.

SNS potrebuje podľa Danka obrodu

Slovenská národná strana musí prejsť podľa jej predsedu Andreja Danka obrodou a sebareflexiou. Ako povedal na tlačovej besede, dnes nie sú hlavný problém Maďari, ale Brusel a odovzdávanie kompetencií Bruselu. SNS odmieta európsku integráciu, kým Slovensko bude pomáhať bláznivým krajinám ako sú Cyprus a Grécko.

Podľa Danka sa stredajšie rozhodnutie vylúčiť Jána Slotu zo strany pre nehospodárne nakladanie s majetkom strany nerodilo ľahko. Na rokovaní boli veľké emócie. Pripomenul zlú ekonomickú situáciu, v ktorej sa SNS nachádzala. „Keby som v januári neurobil opatrenia, SNS by bola v existenčnom ohrození,“ povedal.

Danko tiež pripomenul, že na minuloročnom jesennom sneme SNS nezaznelo, koľko peňazí strana minula v predvolebnej kampani. Slota stranu podľa neho nechal v stave existenčného ohrozenia. „Sme na tom horšie ako nové subjekty. SNS si toto nezaslúžila,“ uviedol Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJán SlotaRafael Rafaj
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana