Šéfa MMF obvinili z pokusu o znásilnenie

Dominiq Strauss Kahn
dominiq Strauss-Kahn Foto: SITA/AP

NEW YORK 15. mája (WEBNOVINY) – Šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqa Straussa-Kahna, ktorý mal podľa očakávaní budúci rok kandidovať vo francúzskych prezidentských voľbách, v nedeľu obvinili zo sexuálneho útoku, obmedzovania osobnej slobody a pokusu o znásilnenie chyžnej v newyorskom hoteli.

Manželka šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqa Straussa-Kahna v nedeľu uviedla, že „ani na sekundu“ neverí obvineniam z pokusu o znásilnenie, ktorého sa mal jej muž údajne dopustiť v New Yorku. „Ani na sekundu neverím obvineniam vzneseným voči môjmu manželovi. Nepochybujem o tom, že jeho nevina bude preukázaná,“ povedala Anne Sinclairová, známa televízna moderátorka.

Informovala o tom polícia. 62-ročného Straussa-Kahna zatkla polícia na palube lietadla spoločnosti Air France 10 minút predtým, ako malo opustiť medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho a odletieť do Paríža. Polícia v súčasnosti prípad vyšetruje.

Incident sa mal odohrať v hoteli Sofitel v New Yorku po tom, čo 32-ročná zamestnankyňa vošla do izby šéfa MMF mysliac si, že je prázdna. Počas toho, ako pracovala, francúzsky socialistický politik vyšiel nahý zo sprchy a údajne ju sexuálne napadol. Žene sa však podarilo ujsť a personál hotela zalarmoval políciu. Podľa polície šéf MMF svoju izbu opustil náhlivo, pričom si v nej nechal mobilný telefón i osobné veci. Strauss-Kahn všetky obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominique Strauss-Kahn
Firmy a inštitúcie MMF Medzinárodný menový fond