Šéfom lyžiarskej asociácie bude Repka, strieda Gantnerovú

Janka Gantnerová
Janka Gantnerová Foto: SITA/Jozef Jakubčo

KREMNICA 6. septembra (WEBNOVINY) – Na mimoriadnej konferencii Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) v Kremnici zvolili v sobotu za jej prezidenta Františka Repku, bývalý združenár dostal dôveru od 38 delegátov. Jeho protikandidátka Monika Poľanová, ktorá po odstúpení Janky Gantnerovej počas ostatného mesiaca dočasne viedla SLA, získala 8 hlasov.

Repka nečakal takú podporu

Bývalá šéfka SLA Gantnerová nedostala na konferenciu pozvánku, ale napokon na nej vystúpila. Napriek návrhu členov odmietla opätovne kandidovať na prezidentský post. Rozbúrené vody v SLA bolo cítiť aj v Kremnici, medzi členmi SLA sú mnohé nezhody.

„Nečakal som takú veľkú podporu. Chcem vrátiť športu to, čo som od neho získal. Funkciu prijímam aj ako výzvu, slovenské lyžovanie potrebuje pomoc. Mojou výhodou môže byť, že nemám žiadne väzby na nikoho zo štruktúr SLA,“ uviedol František Repka.

Gantnerová hovorí o porušení predpisov

Mimoriadna konferencia sa v Kremnici uskutočnila napriek tomu, že Okresný súd v Poprade vydal uznesenie, ktorým sa pozastavuje výkon zmien stanov z 25. mája, a vydal aj predbežné opatrenie preskúmať ich platnosť. Ide pritom aj o spôsob nominácie delegátov na konferenciu. Slovenská lyžiarska asociácia sa plánuje odvolať proti rozhodnutiu Okresného súdu v Poprade.

„Určite bude napadnutá táto mimoriadna konferencia, čo mi je veľmi ľúto, pretože aj to sú vynaložené finančné prostriedky,“ uviedla bývalá predsedníčka SLA Janka Gantnerová.

Súčasné predsedníctvo však právne problémy necíti a podľa väčšiny jeho členov sa mimoriadna konferencia konala v súlade so všetkými predpismi. „Očakávam, že konferenciu niekto spochybní. Preto si počkám s prezentáciou mojich zámerov až na neskoršie obdobie. Pokúsim sa však urobiť pozitívne veci v prospech SLA,“ doplnil Repka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Janka Gantnerová