Šéfom tenisového bude naďalej Macko, vo výbore sú dve zmeny

Tibor Macko
Prezidentom Slovenského tenisového zväzu (STZ) sa opätovne stal Tibor Macko (vľavo). Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Tibor Macko bol na bratislavskom kongrese jednomyseľne zvolený za prezidenta Slovenského tenisového zväzu na ďalšie štvorročné obdobie, ktoré bude už jeho piatym vo funkcii. Bol jediným kandidátom. V roku 1998 ho zvolili delegáti na mimoriadnom kongrese STZ prvý raz.

V úvode kongresu v Národnom tenisovom centre si 67 delegátov vypočulo z úst Tibora Macka obšírnu správu o činnosti STZ za uplynulé štvorročné obdobie. Potom mu vyslovili opätovnú dôveru. Informuje o tom server STZ.

Po Kongrese STZ pokračovalo v sobotu v NTC zasadnutie Rady STZ, ktoré viedol opätovne zvolený predseda Ján Frančák. Na zasadnutí Rady STZ schválili jej členovia úpravu športovo-technických predpisov, hospodárenie zväzu, zvolili predsedu a predsedníctvo rady, členov Výkonného výboru STZ a kontrolných orgánov.

Za členov predsedníctva rady za jednotlivé regióny zvolili Radomíra Ledníka, Vladimíra Gerharta a Janu Tužinskú. Vo výkonnom výbore STZ došlo k dvom zmenám. Novými členmi sa stali Anton Blaško a Michal Varmus. Nahradili Juraja Valentýniho a Milana Kulicha, ktorý sa stal predsedom revíznej komisie. V tejto funkcii skončil Radovan Sloboda.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom