Šéfom Trumpovho prípravného tímu bude Mike Pence

Prezidentské voľby v USA 2016
Kandidát Republikánskej strany na amerického prezidenta Donald Trump odovzdal svoj hlas neďaleko svojho bydliska v newyorskom obvode Manhattan. New York, 8. november 2016. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 11. novembra (WebNoviny.sk) – Budúci americký viceprezident Mike Pence bude stáť na čele prípravného tímu, ktorého úlohou bude obsadiť posty v administratíve novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom agentúra DPA.

Pence v tejto funkcii nahradí guvernéra štátu New Jersey Chrisa Christieho, ktorý prípravný tím viedol počas predvolebnej kampane.

Fotografia

Christie zostane v tíme pôsobiť aj naďalej a ujme sa funkcie Penceovho zástupcu spolu s ďalšími Trumpovými poradcami vrátane bývalého uchádzača o prezidentskú nomináciu Republikánskej strany Bena Carsona, bývalého predsedu Snemovne reprezentantov Newta Gingricha či bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho.

Trump svoj prípravný tím poveril „zostavením vysoko kvalifikovanej skupiny úspešných lídrov, ktorí budú schopní realizovať vo Washingtone náš program zmeny“.

Obrazom: Prezidentské voľby v USA

Členmi Trumpovho tímu povereného prevzatím moci v Bielom dome je aj jeho dcéra Ivanka, synovia Donald a Eric, ako aj jeho zať Jared Kushner, zakladateľ spoločnosti PayPal Peter Thiel či predseda Národného republikánskeho výboru (NRC) Reince Priebus.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpJared KushnerMike Pence