Sekera a Marinčin si pripísali po bode, ich tímy prehrali

Andrej Sekera v drese Edmontonu bojuje v rohu klziska o puk s Brendanom Gauncenom z Vancouveru. Foto: SITA/AP

NEW YORK 9. októbra (WebNoviny.sk) – V deviatich sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL sa predstavilo 6 slovenských hokejistov a dvaja sa zapísali do štatistik produktivity.

Obrancovia Andrej Sekera (Edmonton) a Martin Marinčin mali po jednej asistencii, ale ich tímy prehrali. Edmonton doma podľahol Vanccouveru 2:3 a Sekera druhou asistenciou prispel k presilovkovému gólu domáceho kapitána Connora McDavida na 2:1. To sa udialo v 25. min, víťazný gól hostí zaznamenal v 58. min fínsky útočník Markus Granlund.

V zápase Detroit – Toronto (4:3) sa domáci útočník Tomáš Tatar do štatistík nezapísal, ale obranca hostí Marinčin áno. V 37. min asistoval pri góle Zacha Hymana na 1:2 z pohľadu Maple Leafs. Víťazstvo pre Red Wings v poslednom predsezónnom zápase oboch tímov zabezpečil v 52. min Anthony Mantha.

Pri triumfe Bostonu nad Philadelphiou 1:0 po predĺžení domáci kapitán Zdeno Chára strávil na ľade 23:17 min, najviac spomedzi všetkých aktérov, a zblokoval 2 strely. Jediným strelcom bol v predĺžení Ryan Spooner. Pri prehre Winnipegu v Minnesote (1:5) bol útočník Marko Daňo a pri prehre Chicaga v St. Louis (1:2) nechýbal Richard Pánik. Ani jeden nezabodoval.

Výsledky sobotňajších prípravných zápasov pred začiatkom novej sezóny severoamerickej hokejovej súťaže NHL:

Pittsburgh – Columbus 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Los Angeles – Colorado 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)